OOK IN DE MIST MET GOED LICHT, ALLICHT Schotten voor voorschip Sea-Land Van goed licht bent U verzekerd wanneer U op gezette tijden al le lampjes vernieuwt. Zo'n zo genaamde groepsvervanging biedt grotere zekerheid dat Uw verlichting altijd in orde is. Het Verbond voor Veilig Verkeer adviseert: is een lamp voor of achter defect, vernieuw dan bei de. Om de hoeveel tijd een groeps vervanging moet plaats hebben is afhankelijk van het type au to en de soorten lampjes. Als richtlijn kan worden aangehou den: elke twee jaar. Wanneer U op geregelde tijden al Uw lam pen vernieuwt en de contacten regelmatig op corrosie en ver buigingen controleert of laat controleren, weet U zeker dat U zelf zieten gezien wordt. - o - Regelmatige controle van de verlichting kan ongelukken voor komen en het is beter zelf ge breken te ontdekken, dan er door Uw medeweggebruiker op te worden gewezen. Het is vei liger om bovendien een set re servelampjes bij U te hebben. Een stuk gereedschap (een schroevedraaier is over het al gemeen voldoende) kan goede diensten bewijzen, of zelfs nood zakelijk zijn bij het vervangen van een kapot lampje. En heeft U een "gevarendriehoek" aan boord? Op helling 6 verrijst het vóór schot van het eerste van de drie snelle containerschepen voor Sea-Land Service. Van deze „halve romp" zijn twee water dichte schotten geplaatst. Ook tonen de foto's al een huidsec tie. Het „halve schip" wordt ge bouwd met zijn steven in de richting van de rivier. (zie ook pagina 11) 10

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 12