De lichtbundels van de koplam pen dienen goed gericht te zijn, maar ook moet worden nage gaan of het lampje goed gecen treerd is. Elke garagehouder is thuis op dit terrein en kan het controleren. Bedenk dat er maar één stand is, waarin de licht-op- brengst het hoogst is. - o - Bij een tankstation is het een goede gewoonte om de voorruit van een wachtende auto schoon te maken. Het kan nog beter, als U de pompbediende vraagt ook even Uw koplampen en achterlichten te willen schoon maken. Goed licht Allicht. In deze tijd van het jaar worden overal verlichtingsacties gevoerd Vergeet bij Uw verlichtings-con- trole vooral de accu niet, want die staat weer voor een zware taak. Vertrouw pas Uw lichten als U de zekerheid hebt dat ze goed kunnen branden. Licht in een duistere zaak. Dat is de bedoeling dat U bij nacht en onder ongunstige weersom standigheden Uw verlichting aan moet hebben. Als U stilstaat op parkeerstro- ken, in parkeerhavens of in noodgevallen op vluchtstroken langs autowegen. Licht aan, om gezien te worden. -o- Bij dichte mist ontsteekt U na tuurlijk groot licht. Maar als bij sneeuwval - ook overdag - het zicht ernstig belemmerd wordt, moet U eveneens verlicht rijden. In plaats van koplampen mogen speciale mistlichten worden ge voerd in het slechte weer. Maar denk er wel aan dat deze ge combineerd moeten zijn met Uw stadslichten, dus niet met groot licht of met dimlicht. En maakt U eens gebruik van de mogelijkheid Uw verlichting geheel gratis te laten controle ren. In de komende weken is daarvoor volop gelegenheid in honderden garages in ons land.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 13