groot deel hebben jullie het te danken aan het lerarenkorps. Het diploma dien je te zien als een aanloop tot de toekomst. Het gaat er nu om, om bij te blijven in de zich voordoende snelle technische ontwikkelin gen". En tot de bedrijfsleiding: „Zorg ervoor deze nieuwe kweek goed op te vangen, zodat het blijvers worden, waarop het bedrijf in de toekomst steunen kan". En zijn beeldspraak varen la tend: „Ik herinner jullie aan het Studiefonds in ons bedrijf. Maak er gebruik van; wij hebben hard goede arbeidskrachten in ons bedrijf nodig". En tenslotte: „Vraag veel aan de mensen met wie je samen werkt; je leert er veel van". Dank Namens de leerlingen sprak ex- schooloudste Wout Kreischer. Hij dankte de heer Wilton voor het in staat stellen deze oplei ding te hebben kunnen volgen en hij vroeg applaus voor alle leraren. Na afloop konden de aanwezi gen de fraaie examen-werkstuk- ken bekijken. moreerde de vele omscholings- en bijscholingscursussen, die de afdeling Vorming en Opleiding organiseert, waarbij hij uiteraard de avondcursussen niet vergat. „In deze tijd", zo sprak hij, „evo lueren behalve scholen ook de techniek en de mensheid". Hij tipte de Mammoetwet aan. „Tegenwoordig gaat het erheen, dat men zich na het basisonder wijs op de Middenschool van zijn elfde tot zijn vijftiende jaar gaat voorbereiden op zijn uitein delijke schoolkeuze. Men zal ook steeds meer aandacht gaan schenken aan experimenten. Dat is een goede zaak". Ook haalde hij de beleidsnota „Werkende Jeugd" aan. „Wij bereiden ons steeds meer voor op de tijd na het achttien de levensjaar. De tegenwoordige tijd eist immers, dat men dan in zijn vak dient bij te blijven. Niet alleen eigenlijk in het technische vlak, maar ook in het menselijke vlak. Dat is een taak van het onderwijs". Basis En tot de leerlingen: „Jullie ba sis is nu goed, maar het bete kent niet het eindpunt. Het is iets, waarop je verder dient te gaan bouwen. Het contact dat gedurende de schooltijd tussen de ouders en leraren bestond, wordt nu een contact tussen ouders en bedrijfsleiding". De heer W. Bijlo reikte vervol gens de diploma's uit aan de geslaagden. Hij haalde daarbij zo nu en dan even persoonlijke wederwaardigheden op. De heer B. Blommers, secretaris van de Ondernemingsraad was ingenomen met - zoals hij het noemde - „de eigen kweek". Hij beklemtoonde: „Natuurlijk heb ben jullie hard voor het diploma geblokt. Maar voor een heel 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 15