Punt 1: Veiligheid Daar kunnen wij zelf veel aan doen Vereniging WF Na een bezoek aan een van de voor de wal liggende schepen, trok ik mij in stille afzondering terug, om eens rustig na te den ken over de opgedane indruk ken. U weet allemaal dat, wanneer een schip in afbouw of repara tie in een bepaald stadium komt de situatie in veel gevallen op een mierenest gaat lijken. Veel mensen hebben dan hun werkzaamheden aan boord te verrichten en een ieder brengt z'n materiaal mee. Na enig wachten gelukte het mij om aan boord te komen, de brug werd n.l. een poosje in beslag genomen door een aantal men sen dat zich naar de wal begaf. Na een rondwandeling aan dek, belandde ik in het ketelruim, maar dat was niet zo eenvoudig. Met een beetje fantasie waande ik mij in de binnenlanden van Afrika - ben er nog nooit ge weest - waar de doorgang werd belemmerd door grillig groei ende lianen en andere planten. In dit geval waren het echter de slangen van branders, lassers, hakkers enz. De volgende dag was er wat or de in de chaos gebracht. Mogen wij vanaf deze plaats nog eens een beroep doen op alle mensen die met slangen, kabels en snoeren te maken hebben? Hang slangen en kabels waar mogelijk op, leg de slangen niet over trappen maar er onder of er naast. Wanneer u in ruimen en derge lijke werkt, hang de slangen dan niet over de afschermings draden, maar steek ze er onder door. Dit voorkomt doorzakken van de draden. Op deze manier houden wij de zaak ordelijker en veiliger, ter wijl het heus niet meer werk meebrengt. In werkelijkheid komt het hier op neer, dat wan neer u hier een gewoonte van maakt, u veel gemakkelijker werkt. Mag ik ook nog even wijzen op een aansluitkastje voor de hulp verlichting. Dit hing ook al aan een afschermingsdraad. De draad zakte hierdoor zover door dat er struikelgevaar ontstond, met alle gevolgen vandien. Het kastje is nu verwijderd. Dat u aan uw veiligheid veel zelf kunt doen, staat als een paal boven water. 1. Zorgen dat bij uzelf de za ken in orde zijn. 2. Anderen ervan doordringen, waarom zij veilig moeten werken. 3. Onmiddellijk melden, indien onveilige situaties verholpen moeten worden. 4. Gebruik maken van de be schikbare beschuttings middelen, daar hoort ook een helm bij! U kunt er zelf veel aan doen. Bedenk dit: Veiligheid op het bedrijf is vei ligheid voor het gezin. AFD. GEMENGD KOOR Uitvoering voor Expogé. Door een misverstand zijn wij vergeten te vermelden, dat we met de uitvoeringen van resp. 4 mei en 10 juli j.l. voor de „Expo gé" een zeer grote steun heb ben gehad aan de W.F. Harmo nie, die opperbest gespeeld heeft en die veel goedkeuringen in ontvangst mocht nemen. Eveneens zijn wij het gemengd koor Excelsior uit Schiedam, dat zeer homogeen met ons heeft samengewerkt, zeer veel dank verschuldigd. het bestuur 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 20