„Statendam'' wordt omgebouwd tot cruiseschip MILJOENEN OPDRACHT VAN H.A.L. Van de Holland-Amerika Lijn ontvingen wij onlangs de op dracht voor het verbouwen van het s.s. „Statendam" (24.924 brt) van mailschip tot cruiseschip. De verbouwing zal geschieden tijdens een grote survey in het najaar 1971. Er is een bedrag van ruim vijf miljoen dollar mee gemoeid. Het schip werd inder tijd door onze werf gebouwd. Dit karwei heeft voor ons bedrijf twee prettige aspecten. Het be tekent voor de afdeling Reparatie een belangrijke basisbezetting voor de winterperiode 1971/1972, omdat de opdracht zal worden uitgevoerd in het tijdvak eind september 1971 en 1 maart 1972. Bovendien is het werk voor de bezetting van de afdeling Hout bewerking van groot belang. De opdracht houdt in: volledige verbouwing van de zalen op het promenade-dek uitbreiding en verbetering van de passagiersaccommodatie vervanging van de ketels Lido-restaurant Er zal aan boord een Lido- restaurant komen met bar. Hier voor zal de plaats worden ge bruikt, waar zich nu de rookka mer en de waranda met de aan grenzende gedeelten van het gesloten promenade-dek bevin den. Het hierachter gelegen Li- do-dek krijgt met het zwembad als centrum een fleuriger aan zien. De bestaande lounge zal worden verbouwd. Bovendien krijgen de toekomstige cruise-passagiers meer dekruimte. Het bovenste promenade-dek zal naar achte ren worden verlengd. Accommodatie Op het topdek komen twaalf ex tra tweepersoonshutten. Er zul len op het B- en C-dek ook een aantal tweepersoonshutten voor passagiers ter beschikking ko men. Door deze totale ingreep wordt de cruisecapaciteit ver hoogd van 650 tot 740 bedden. De twee ketels van het schip worden vervangen. Hiertoe zul len twee nieuwe ketels in het schip worden geplaatst. Zij hebben een grotere capaciteit en zijn van een modernere constructie.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 3