stoomreddingbooi "Prins der Nederlanden" Uit de oude doos Soms als ik niet kan slapen, fantaseer ik 's nachts een heel verhaal. Ik ben dan te lui om m'n bed uit te komen om het op te schrijven en doe ik het nader hand, dan vind ik het te opstel achtig. Nu ik ophoud met wer ken, ga ik misschien iets in die richting proberen". Ongetwijfeld is lezen ook een hobby van u. Welke literatuur heeft onder andere uw belang stelling? "Rilke, Rinse, Simone de Beau- voir, Graham Green. Aan dames bladen heb ik de pé. In Neder land bestaat behoefte aan een goed damesblad. Niet met zo veel reklame, daar heb ik een hekel aan. Reklame is niet eer lijk. Zo van: dames koop deze béha en u gaat als een godin door het leven.... Er zijn be langrijker dingen. Wereldproble men en bijvoorbeeld hoe vrou wen in andere landen leven. Noem trouwens maar op". Uw gemeenschapsgevoel, komt dat nog in andere dingen naar voren, zoals het verenigingsle ven misschien? "Ja, als kind was ik bij de Gid sen. Ik ben lid geweest van de zwemclub en secretaresse van de Tennisvereniging. Vroeger turnde ik ook veel. Maar het lid maatschap van welke vereni ging dan ook was meestal meer gericht op de gezelligheid, het samenzijn, dan op het volbren gen van prestaties. Als kind mocht ik graag streken uitha len. Een lieverdje was ik beslist niet Een volle dagtaak met daarbij huishoudelijke beslommeringen werkt overbelasting van de vrouw in het algemeen in de hand. U neemt afscheid, maar betekent dat een streep onder uw WF-periode, punt, boem uit? "Ik heb al gezegd, scheiden doet lijden. Ik laat veel vrienden achter. Maar ik zal proberen zo veel mogelijk banden aan te houden. Na verloop van jaren zullen die echter wel verbleken" Bouwnummer 222 (Fijenoord) (Vervolg) Indien men een indruk wil krij gen van de vele reddingen die met deze boot werden verricht, geeft de letterlijke weergave van een van de reddingrappor ten van de Koninklijke Zuid-Hol- landsche Maatschappij tot Red ding van Schipbreukelingen een goed beeld. Geheel willekeurig kiezen wij hiervoor de reddingtocht naar aanleiding van de stranding van de zeesleepboot "Schelde" in 1925. Reddingtocht gehouden door de Reddingboot "Prins der Neder landen" gestationeerd te Hoek van Holland op den 8 en 9 Maart 1925. Als schipper is opgetreden: A. v. d. Klooster Van de vast aangestelde man schappen maakten den tocht mede: J. v. Mastrigt, H. Meiboom, R. de Groot, B. de Korte. Niet tot de vast aangestelden behoorden de manschappen: P. de Neef, C. v. Mullem, C. J. de Bruijn, B. Blokland Jr. Uur van vertrek en terugvaart: 10.U.30 n.m. vertrokken 8 maart terug 9 maart 1u. 15 v.m. Vertrokken 2u.30 v.m. 9 maart terug 4u.30 v.m. Vertrokken 5u.50 v.m.; terug 10u.20 v.m. Windrichting en weersgesteld heid bij den aanvang van en gedurende den tocht: Wind van Noorden tot N.W. met hagel- en sneeuwbuien. Gestuurde koers en gemaakte reis en bijzondere opmerkingen omtrent den toestand der zee en verdere wetenswaardigheden: n.m. 8.U.50 Bericht ontvangen van de WelEd. Heer H. Vrug- gink, dat de Sleepboot "Schel de" van L. Smit Co gestrand was nabij het Zuiderhoofd. Orders klaar te maken en er heen te gaan. Oaar de Sleepboot "Schelde" te kort tegen het Zuiderhoofd was en van de buitenkant niet te bereiken was wegens de ho ge zee, ben ik overeengekomen met den Heer Vruggink om een jol van het loodswezen mede te nemen en te trachten binnen de lijdam heen van het Zuiderhoofd om, zoo de "Schelde" te berei ken. 10.U.30 v.m. vertrokken met een jol bij ons. De reddingboot ten anker aan de Zuid, tegenover de roode ton No. 5, omdat daar een gat in de 12

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 14