kampioenschap van Schiedam hebben onze leden goede resul taten behaald. Helaas is de N.R.S.B., waarbij onze vereniging aangesloten was, per 1 oktober geliquideerd zodat we sinds dien niet meer bij een schaakbond aangeslo ten zijn. De huishoudelijke competitie hebben we ook dit jaar weer ge- zamelijk met de s.v. „Schiedam" gespeeld. Buiten de officiële wedstrijden hebben we nog enkele vriend schappelijke wedstrijden ge speeld en met Pasen en Kerst mis ons gebruikelijk snelschaak- tournooi gehouden. Onze clubavond is als vanouds op maandagavond 8 uur in het clubgebouw op de werf. We zouden aan iedere schaak liefhebber willen vragen, komt U eens kijken het verplicht U tot niets. Wij besluiten met de beste wen sen voor 1971 aan hoofdbestuur en zusterverenigingen en alle schaakliefhebbers in ons bedrijf. Het bestuur. AFDELING TENNIS Jaaroverzicht „Besneeuwd zijn onze bomen, „met gulle hand gestrooid „Rijp heeft bomen en struiken „met witte pracht getooid „Gevangen zijn onze activiteiten „in Koning Winters ban „Wachtend tot de gouden zon- newarmte hen wederom koestr'n kan. In april ontloken de eerste lente boden en werd er hard gewerkt om banen en accommodatie op 3 april 1970 open te stellen, zulks mede in verband met de vroegtijdig aanvangende compe titie. Het weer werkte echter niet me de. Vorst, regen, ja zelfs sneeuw vertraagden de opening en deze kon daardoor pas op 17 april plaatsvinden. Vele leden waren aanwezig toen mevrouw C. de Kruyf op charmante wijze de ba nen voor gebruik open stelde. De eerste slagen werden gewis seld en op de aanvang van het seizoen werd geklonken. Op de competitie, die 's mid dags begon, hadden onze speel sters en spelers zich helaas on voldoende kunnen voorbereiden. Een slechte start. De conditie werd echter naarmate de com petitie vorderde gunstiger en de bereikte resultaten waren uitein delijk toch niet onbevredigend. Ons eerste team kon zich in de 2de klasse van de zaterdagmid dag-competitie handhaven, ter wijl de overige teams zich in de wedstrijden tegen de AMRO- bank en Mobil Oil, met welke bedrijven een onderlinge com petitie werd gespeeld, eveneens verdienstelijk weerden. De Pinksterdagen werden benut voor het organiseren van een echtparen-tournooi, hetwelk zeer zeker geslaagd kan worden ge noemd. Tegen de Shell werd onder gun stige weersomstandigheden een uitwedstrijd georganiseerd, waarbij de goede speelmoge- lijkheden, de aangename ont vangst en de schitterende ac commodatie op het sportpark „De Vijfsluizen" het succes reeds bij voorbaat verzekerden. De returnwedstrijd tegen de Shell moest helaas wegens de abominabel slechte weersom standigheden op het allerlaatste moment worden afgelast en wij konden ons derhalve voor de ontvangst bij de Shell op eigen honk niet revancheren. Deze wedstrijd houdt men vanzelf sprekend van ons tegoed. Gedurende de veelal mooie zo merdagen en tijdens de week ends werd van banen en accom modatie een veelvuldig gebruik gemaakt. In de maand september werd, zoals gebruikelijk, ons clubtour- nooi gehouden, waarbij de weer goden ons mild gestemd, de wedstrijden dikwijls spannend en de sfeer sportief te noemen waren. Kampioen damesenkel 1970 werd mevr. P. Ruseier en kam pioen herenenkel 1970 werd de heer H. König. De gebruikelijke sluitingswed strijd tegen Vice-Versa gaf zeer goed spel te zien. Dit alsmede de als steeds goede verstand houding tussen spelers en speel sters van Vice-Versa en WF wa ren een goed decor voor deze prachtige, warme en zonnige dag. Als u dit leest behoort ook de jaarvergadering en de aanslui tende feestavond wederom tot het verleden en worden de vers regels waarmede wij dit verslag begonnen van toepassing. Wij wensen al onze leden, vrien den en bekenden sfeervolle kerstdagen en een alleszins voorspoedig 1971 toe. Bestuur Tennisvereniging. AFDELING VOETBAL Evenals voorgaande jaren geven wij u hierbij een overzichtje over het wel en wee van de af deling Voetbal. Het eerste elftal heeft zich het afgelopen seizoen gehandhaafd in de eerste klasse van de afde ling Rotterdam. In de tweede helft van de competitie deed de pechduivel van zich spreken en werden enkele wedstrijden ver loren, die voor hetzelfde geld in winst omgebogen hadden kunnen worden. In dat geval hadden we zelfs in de top kun nen meedraaien. Dit is ons jammer genoeg niet gelukt. In de reserve tweede klasse handhaafde het tweede zich re delijk. Goede wedstrijden wis selden zich met slechte af. Door de vele afschrijvingen kon vrij wel nooit een constant elftal in het veld gebracht worden. De spelers hebben dit echter aar dig opgevangen. Door omstandigheden moest het derde uit de competitie worden genomen. Dat betekende een probleem voor het bestuur. Er was nu een elftal over, waarvan de spelers ook graag een wed strijd wilden voetballen. Door toepassing van een be paald systeem hebben we deze spelers toch zo veel mogelijk aan hun trekken laten komen. 26

Wilton Fijenoord Nieuws | 1970 | | pagina 28