Tweede pension voor onze Turkse werknemers creëren enz., kunnen de toets der kritiek zonder meer door staan, wanneer de momenteel gaande zijnde verbouwingen ge reed zijn. Kuuroord Huize Vredeheim heette in zeer vervlogen tijden Walesteijn. Het was toen een kuuroord, waar men een geneeskrachtig mod derbad kon nemen. De geschie denis schijnt zelfs terug te gaan tot de zeventiende eeuw. De vorige eigenaar vatte het plan op om er een motel met eventueel een manege van te maken, zo lezen wij in het Rot- terdamsch Nieuwsblad van 29 januari jl. Het is er niet van ge komen. Ons bedrijf heeft onlangs in Rockanje het voormalige be jaardentehuis Vredeheim aange kocht. Dit zal geschikt worden gemaakt als pension voor onze nieuwe Turkse werknemers. Met deze aankoop beschikt WF nu over twee eigen pensions, die aan derden zijn verpacht. Zoals wij reeds in het januarinummer van het WF-Nieuws schreven, wordt ons eerste pension (Huize Siloam in Poortugaal) bestierd door de heer Ertan. Hij zal ook op Vredeheim toezicht houden. De nieuwe aanwinst biedt liefst woonruimte aan ca. 250 mensen. Het woord woonruimte dient ge lezen te worden in de ruimste betekenis van dit woord. Want de normen, die gesteld worden aan goed wonen, slapen, re- Een luchtfoto van „Vredeheim", genomen in 1950. Hu« icn WH**t*to Ko.att De boerderij-modderbadinrichting „Walestein" omstreeks het jaar 1912. De bejaarden hebben inmiddels hun intrek in een nieuw gebouw genomen. Op het ogenblik wo nen er al 50 van onze nieuwe Turkse werknemers. Binnenkort zal hun aantal worden aange vuld met nieuwe in Turkije te werven werknemers. Inmiddels heeft de Kleine Com missie van de Ondernemings raad een bezoek aan beide pen sions gebracht en met voldoe ning geconstateerd, dat aan alle door de Overheid gestelde voor schriften is voldaan. De commis sie is van mening, dat een en ander ruim van opzet is. Men had geen enkele aanmerking. 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 10