Aansluiten van licht en lucht vraagt zorg Bijzondere reparatie van hoofdmotor van de "Hollands Burcht" Niet iedereen is bekend met het gebruik van licht en lucht op onze werf. Hiervoor beschikt ons bedrijf over een speciale aan- sluitdienst. Deze is belast met het verzorgen van de electrische aansluitingen vanaf de wal op de schakelbor den. Ook wordt lucht geleverd op centrale plaatsen, waar deze gewenst is. Daarnaast wordt lucht aangesloten en geleverd voor de ankerspil in de dokken. De dienst verzorgt daarnaast de gas- en zuurstofaansluitingen aan boord van reparatieschepen. Koelwater wordt geleverd voor de vriesmachines. De belangrijkste taak is echter wel: het maken en verzorgen van tijdelijke verlichting. Het materiaal wordt geleverd door de Technische Dienst en is van goede, alsmede betrouwbare kwaliteit. Er wordt steeds gezocht naar methoden om één en ander zo soepel en bedrijfszeker moge lijk te laten verlopen, zodat bij storing de stagnatie tot een mi nimum wordt beperkt. Natuurlijk is hiervoor ieders me dewerking noodzakelijk. Behan del lampen, kastjes en kabels met zorg. Het is in ieders belang en veiligheid. Leg geen stukken ijzer op ka bels of kastjes. Repareer niet zelf. Slaat er een zekering door, dan heeft er iemand met een lamp of een ventilator sluiting gemaakt. Het is in zo'n geval zinloos er eindeloos nieuwe ze keringen in te blijven draaien. Het euvel dient eerst te worden opgezocht en verholpen. Maar ook hier geldt: voorkomen is be ter dan genezen, want doordat een ander achteloos te werk gaat, zitten collega's op lastige donkere plaatsen zonder licht. Dit met alle denkbare gevolgen. Daarom: doe het goed en werk veilig. Aansluitdienst Bovenste tussenschot na reparatie. Op Oudejaarsdag 1970 arriveer de het m.s. „Hollands Burcht" aan onze werf met averij aan de Stork SW 750 x 1600 hoofdmo tor. In het Nauw van Calais wa ren van cilinder 5 de toe- en af voer scharnierpijpen van de zui- gerkoelolie (tevens smeerolie voor kruishoofd- en krukmeta- len) vastgelopen en van hun fundaties gerukt. Voordat de motor tot stilstand kwam, richtten de rondslaande pijpen reeds een aanzienlijke schade aan. Niet alleen de beide scharnierpijpen waren geheel vernield, doch ook de toe- en af voerpijpen en de beide huizen van de zuigerstangpakkingbus- sen. Het dubbele scheidings schot tussen spoelluchtruimte en krukkast was zwaar beschadigd, tevens waren nog vele kleinere beschadigingen ontstaan aan de stalen A-frames en in het onder carter. Het vernieuwen van de schar nierpijpen met stoelen en van de pakkingbushuizen was geen Gebroken tussenschot van zuiger stang - pakkingbus. probleem, deze onderdelen wa ren gedeeltelijk aan boord in re serve en gedeeltelijk op korte termijn door Stork te leveren. Anders lag de situatie met de cilinderbalk. Het dubbele schei- 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 15