Reparatie "Iberia": staaltje van snel werken Het werk aan het fraaie Britse passagiersschip "Iberia" was een voorbeeld van een slagvaar dig optreden van onze afdeling Reparatie. Om in elf beschikbare dagen zo veel mogelijk werk te verzetten, werd zelfs een vlieg tuig gecharterd om ongeveer tien WF'ers naar Southampton te vliegen. De ploeg ging daar aan boord om tijdens de reis de narighe den en de problemen op te spo ren en te analyseren. "We moes ten het tenslotte zonder teke ningen klaren". Dit vertelt de heer De Ridder, die samen met de heer Rongen de leiding van de werkzaamheden aan boord had. Hij had de dekken, kombuis, ac commodatie enz. onder zijn hoe de en zijn collega de machine kamer, het ketelruim, de vries- kamers enz. Het schip was oorspronkelijk niet in ons programma opgeno men, maar omdat het door om standigheden niet bij de Engel se werf terecht kon, waar ge woonlijk de reparaties plaats vinden, schoven wij de "Iberia" tussen onze andere werkzaam heden in. En zoiets betekent na tuurlijk: flink er met de schou ders tegenaan Handen vol Maar elf dagen bleken uiteraard te kort om al het werk aan te nemen, dat er aan het schip ge daan zou moeten worden. Voor al voor wat betreft het werk aan de machine-installaties. Ook anderen hadden hun han den vol. Wij denken hierbij aan de fitters, electriciëns, timmer lieden enz. Er was werkelijk werk te over. In het ketelruim aan de ketels, isolatiewerk in de machineka mer, aan de verdampers, aan de pompen en aan de pijpen door het hele schip. Ook moest er aan de tanks worden gesur- veyed. In de kombuis moesten onder andere twee gigantische Hobart bordenwasmachines worden ge plaatst, maar verder vroeg de hele keukeninstallatie de no dige aandacht. Eveneens was er veel te doen aan deuren en kas- 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 5