Instructies voor veilig werken met Co2- installaties Weerlegging Officiële mededelingen ten in de hutten. Dit betrof voor al het schilderwerk. Een probleem was vooral de aanvoer van grote stukken aan boord. Dat vergde veel passen en meten. Er werd hard gewerkt en veel geïmproviseerd. Kombuis Tenslotte diende ondanks het vele werk in de kombuis toch nog het dagelijks eten voor de vierhonderd man aan boord ge kookt te worden. Eén en ander lukte wonderwel. Naast de talloze karweien en karweitjes, werd in de laad- schacht nog in verband met de brandbeveiliging een houten schot door een stalen vervan gen. Intussen waren drie kranen con stant in de weer. Het schip moest weer snel weg: de be voorrading kon niet wachten. De drukte aan boord werkte aan stekelijk. In een uiterst korte tijd werd een omvangrijk karwei tot een goed einde gebracht. Zaterdag 20 februari verliet de „Iberia" na een verblijf van 11 dagen onze werf op weg naar Southampton, waar de passa giers voor Australië, Japan en Hongkong aan boord stappen. Er is liefst plaats voor 1600 pas sagiers. Het schip vaart behalve op vas te lijndiensten veel cruises. Indien door W.F. op schepen in machinekamer(s) en/of ketel- ruim(en) reparaties aan de werf moeten worden uitgevoerd, dan dient de aangewezen assistent bedrijfsleider vóór de aanvang der werkzaamheden na overleg met de gezagvoerder zich er persoonlijk van te vergewissen, dat de aanwezige CC>2-installatie niet automatisch c.q. op afstand bediend kan worden. Wanneer niet aan deze eis vol daan is, moeten in overleg met de verantwoordelijke personen van het schip hiertoe de nodige maatregelen genomen worden. Deze instructie geldt eveneens voor de afsluiting van de ruimte, waarin zich de C02-batterijen bevinden. Deze afsluiting zal dagelijks ge controleerd moeten worden door een controleur der gascontrole- dienst, die hiervan aantekening houdt in een speciaal logboek. Indien tot werkzaamheden aan de C02-installatie wordt overge gaan moeten de onderstaande voorschriften aangehouden wor den: 1. Werkzaamheden aan C02-in- stallaties mogen slechts worden uitgevoerd door op dit gebied gespecialiseerde firma's. 2. Het ontkoppelen en aankop pelen van C02-startflessen dient te geschieden in aanwezigheid van de betrokken assistent-be drijfsleider of een controleur der gascontrole-dienst, die evenwel geen aanwijzingen betreffende de wijze van uitvoering geeft. Het tijdstip van het ontkoppelen en aankoppelen wordt bepaald in overleg met deze functionaris, en wel op een zodanig tijdstip dat geen andere personen dan die nodig voor de ontkoppelings- en aankoppelingswerkzaamhe- den in de door C02 te bestrijken ruimten aanwezig zijn geduren de de uitvoering van deze werk zaamheden. 3. De rederij moet worden ver zocht er op toe te zien, dat tij dens het ontkoppelen en aan koppelen van de startflessen geen scheepspersoneel in de voormelde ruimten aanwezig is. 4. Indien geen werkzaamheden in de C02 kamers verricht die nen te worden, verzoekt de be drijfsleiding van de werf aan de leiding van het schip om de ka mers en de bedieningskasten gedurende de reparatieperiode gesloten te houden. 5. Aan de vertegenwoordiger van de rederij moet worden me degedeeld, dat de uitvoering van de werkzaamheden aan CO2- installaties, ongeacht door wie deze werkzaamheden verricht worden, aan de werf bekend ge maakt dient te worden. Op verzoek van de Raad van Be stuur van Rijn-Schelde Machine fabrieken en Scheepswerven N.V. te Rotterdam delen wij u het volgende mede: "Dementi Commissie Winsemius" Eén der ochtendbladen meldde onlangs, dat de mededeling van de heer Verolme, dat op de scheepsbouworders van Rijn- Schelde verliezen te verwach ten zijn van 210 miljoen, vol gens insiders gebaseerd zou zijn op een aan de Commissie Winsemius voorgelegd accoun tantsrapport. Namens zijn commissie en me de namens de commissie van experts, waarin ook onafhanke lijke accountants van Verolme en Rijn-Schelde zitting hebben, deelt de heer Winsemius mede, dat geen enkel accountantsrap port van deze aard aan één van beide commissies is voorgelegd en dat deze informatie van zo genaamde insiders iedere grond van waarheid mist." De Directie. 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 6