Een pijpenfreesmachine vervaardigd door de afdeling Algemene Werktuigbouw bines voor de opwekking van elektrische energie werden kort na de jaarwisseling met succes bekroond. PROCESINDUSTRIE Ondanks de voortdurende ster ke concurrentie kon de Rijn- Schelde Groep in de sector van de procesindustrie een bevredi gend aantal opdrachten boeken voor compressoren en kleine hulpstoomturbines. Opmerkelijk groot was het aantal opdrach ten voor zuigercompressoren. Een reorganisatie in onze ver koopafdelingen voor apparaten heeft er mede toe geleid, dat een groot aantal orders kon worden verworven. Op het uitgebreide terrein van de milieuhygiëne is de Rijn- Schelde Groep ook bijzonder aktief. Naast licenties voor vuil verbranding werden kennis en licenties voor nagenoeg alle aspecten van waterbehandeling verkregen. Voor industriële wa terbehandelingsinstallaties zijn inmiddels 21 orders geboekt. Vooral het geavanceerde pro ces voor afvalwaterzuivering biedt uitermate goede perspec tieven, aldus het jaarverslag. INVESTERINGEN Gedurende het verslagjaar kwa men belangrijke investerings projecten gereed. Genoemd is reeds de hal voor de bouw van zware vaten te Rotterdam. Ver der meldt het jaarverslag de voltooiing van een uitbreiding van de fabriek voor bewerking van ketelpijpen en een tweede hal voor de apparatenbouw te Vlissingen, alsmede de ver lenging van de bestaande proef- standhal ten behoeve van de montage en beproeving van roterende machines in De Steeg. In Vlissingen werd voorts een drijvend dok voor schepen tot 24.000 ton draagvermogen in gebruik genomen, terwijl een uitbreiding van de kaden voor scheepsreparatie met een leng te van 300 meter, eveneens te Vlissingen, werd gerealiseerd. Bovendien werd een groot aan tal uiterst moderne machines in gebruik genomen. In totaal kwamen gedurende 1970 duur zame produktiemiddelen tot een bedrag van ruim 83.600.000,— gereed. Dit bedrag is aanzien lijk hoger dan in voorgaande jaren als gevolg van de voltooi ing van enkele grote projecten. In bestelling zijn produktiemid delen tot een bedrag van ruim 31 miljoen, waarop aan het ein de van het verslagjaar ruim acht miljoen gulden was uitgegeven. D

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 18