Installatie Centrale Ondernemingsraad Rijn-Schelde Op vrijdag 7 mei j.l. kwamen in het „Overbeekhuis" aan het Marconiplein in Rotterdam een aantal personeelsleden van de verschillende Rijn-Schelde be drijven bijeen. Het betrof hier de „Commissie ad hoe" en de nieuw te formeren voorlopige Centrale Ondernemingsraad onder leiding van de voorzitter van de Raad van Bestuur, de heer ir. K. van der Pols. Toen - nu al weer meer dan een jaar geleden - de Commissie Winsemius met haar werkzaam heden begon, ontstond de be hoefte aan een vertegenwoordi gend orgaan van het Rijn- Schelde personeel. Door de Vakorganisaties zijn toen uit de diverse bedrijven leden aan gewezen om zitting te nemen in een zogenaamde Commissie ad hoe. Deze Commissie heeft de werkzaamheden van de Commissie Winsemius op de voet kunnen volgen en een goede inbreng gepleegd tijdens de zogenaamde hoorzittingen, waardoor het eindrapport van de Commissie Winsemius mede is beïnvloed. De taak van de Commissie ad hoc is hiermede tot een einde gekomen. Namens de Raad van Bestuur van Rijn-Schelde be dankte de heer van der Pols de leden van de Commissie voor het werk dat zij in deze hebben verricht. In het thans door de minister goedgekeurde rapport Winse mius worden bepaalde taken op gedragen aan de Beleidscom missie van Verolme en een Cen trale Ondernemingsraad van Rijn-Schelde. Aangezien in een Centrale Ondernemingsraad alle dochters en werkmaatschappijen die een eigen Ondernemingsraad heb ben, vertegenwoordigd moeten zijn, was het de taak van elke O.R. zijn vertegenwoordigers aan te wijzen. In de bekend making van onze O.R. van 23 april j.l. heeft u de namen van degenen die voor W.F. zitting zullen nemen al kunnen lezen, n.l. de heren B. Blommers, P. Meulendijk en W. J. van Schelle- beek. Tezamen met de O.R.-vertegen woordigers van de andere R.S.- bedrijven, van wie de namen hieronder vermeld zijn, waren zij die vrijdag op de vergadering aanwezig. Na de formele instal latie sprak de heer van der Pols over de eerste zaken waarmee deze voorlopige Centrale On dernemingsraad zal worden ge confronteerd zoals de behande ling van het jaarverslag, de sta tutenwijzigingen, het fusiebe- richt en de samenstelling van P. Boukes (lid Kleine Commissie) Joh. Terlouw T. Schra F. G. H. Brandenbrug (lid Kleine Commissie) J. L. Kamphuis J. J. Martijn J. B. Konijn C. L. Holten R. de Zwaan (lid Kleine Commissie) B. H. J. Woelders L. van der Burgh A. de Geest C. A. van Pruissen A.W. P. Sannen H. J. van Zwieten J. C. Dentz C. F. J. v. d. Poel G. v. d. Kolk P. Meulendijk W. J. van Schellebeek B. Blommers (secretaris) de Raad van Commissarissen. Op den duur zal de C.O.R. een grote taak krijgen bij de be oordeling van de problemen die centraal moeten worden be keken. Dit is zeker het geval naar mate er meer en meer geharmoniseerd gaat worden. Als eerste taak heeft de C.O.R. zich intern beraden om te komen tot de verkiezing van een sec retaris en een Kleine Commis sie. Als secretaris werd met 13 van de 20 stemmen aangewezen de heer B. Blommers. Daar deze qualitate qua zitting heeft in de K.C. moesten er nog 3 andere leden worden gekozen. Dit werden de heren P. Boukes (R.D.M.); F. G. H. Brandenburg (De Schelde) en R. de Zwaan (Thomassen). RDM RDM RDM (Nieuwe Waterweg) „de Schelde" „de Schelde" „de Schelde" P. Smit Jr. P. Smit Jr. Thomassen Thomassen Waalhaven Waalhaven Machinefabriek „Breda" Machinefabriek „Breda" Ijzergieterij v/h Boddaert Machinefabriek Pannevis Transformatorenfabr. I.E.O. Schelde Montage Wilton-Fijenoord Wilton-Fijenoord Wilton-Fijenoord De leden, die zitting hebben in de Centrale Ondernemingsraad zijn: 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 21