Turks pension kreeg een nieuwe naam Huize Siloam werd Ankara Burgemeester mr. J. van Huis verricht de herdoop. werd vertegenwoordigd door de Kleine Commissie van de Onder nemingsraad. RESERVOIR Met de in de aanhef vermelde stelling doelde de heer Meeu- wisse enerzijds op de econo mische noodzaak arbeidskrach ten aan te trekken in verband met de krappe arbeidsmarkt. ,,En in diverse zuidelijke landen be vindt zich een reservoir van werkwilligen, die in hun eigen land niet aan de slag kunnen komen." Anderzijds wees hij er op, dat er ongetwijfeld buiten landers in Nederland voor altijd een goede toekomst zullen op bouwen. ,,Maar er zullen er velen zijn, voor wie de roep van het vaderland te sterk wordt na een aantal jaren. Zij zullen bij terugkomst hun land een prik kel, een impuls geven, met wat zij hier gespaard hebben, maar ook met de ervaring, die zij hier hebben opgedaan en met dat gene, wat zij hier geleerd heb ben." De heer Meeuwisse legde echter de klemtoon op nog een ander facet. „Nu hier in Poortugaal bij voorbeeld, raken twee cultuur patronen elkaar: de Turkse en de Nederlandse. In een samen leving van alleen landgenoten doen zich vaak verschilpuntjes voor. Dat zal ook ongetwijfeld het geval zijn, waar twee cul tuurpatronen elkaar raken. Maar het voordeel is, dat de mensen elkaar beter leren kennen en dat zal tot een beter begrip tussen verschillende volkeren kunnen leiden. Dat is vanuit internatio naal gezichtspunt bekeken zeer belangrijk." OPLOSSEN Mochten er zich problemen voordoen, dan zullen deze zeker worden opgelost door de goede verstandhouding, die er tussen de gemeente Poortugaal en W.F. bestaat. „En daarvoor zijn wij u, burgemeester en uw gehele staf, erkentelijk. Wij weten, dat u onze Turkse medewerkers wel willend tegemoet treedt." „Er wordt wel eens te veel voor bij gegaan aan de positieve wis selwerking, die als pluspunt valt aan te wijzen in het hier opne men van buitenlandse werkne mers." Tot deze conclusie kwam het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse, tijdens de herope ning van het W.F.-pension voor Turkse medewerkers in Poortu gaal op 12 mei jl. De naamsverandering werd ver richt door de burgemeester van Poortugaal, de heer mr. J. van Huis, die Huize Siloam herdoop te in Huize Ankara. Dit gebeurde in bijzijn van vele functionaris sen van het Stadhuis en Wilton- Fijenoord, alsmede van 20 van onze Turkse werknemers, die nachtdienst hadden en daardoor dit officieel gebeuren konden bijwonen. Het W.F.-personeel 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 23