Container geleidingen aanleggen: een zeer secuur werk Geen horlogemakers, maar Voorts merkte de heer Meeuwis- se op: „Onze Turkse medewer kers komen hier als geschoolden en als ongeschoolden. In ons bedrijf worden zij daarom eerst geschoold en bijgeschoold, al vorens zij hun taak kunnen gaan uitvoeren. Maar onze begeleiding beperkt zich niet alleen daartoe. Zij die nen zo harmonisch mogelijk te worden opgevangen. Daarom dragen wij ook de verantwoor ding voor een goede huisves ting. We hebben daaraan zo goed mogelijk willen voldoen en talloze voorzieningen in dit pen sion getroffen in goed overleg met de gemeentelijke en andere autoriteiten." BEGELEIDING Burgemeester v. Huis was even eens ingenomen met het feit, dat het pension aan alle eisen voldoet. „Deze mensen hebben immers recht op een goede be geleiding en huisvesting. Na tuurlijk zullen er altijd nog wen sen blijven." Hij vond het een goede zaak, dat mensen, die in hun eigen land geen werk kun nen vinden zich hier kunnen ontplooien. Ook hij signaleerde de door de heer Meeuwisse aangehaalde wisselwerking. „De verhoudingen tussen de mensen kan er beter op worden. Zij, die later terugkeren naar het vader land kunnen daar veel uitdra gen van wat zij zich hier ver worven hebben." In een naamgeving zag hij zoals bij een mens, een schip of een gebouw een parallel. „In alle gevallen krijgt iemand of iets door een naam pas werkelijk zijn identiteit." STAMLAND Hierna ging hij in op het ont staan van de republiek Turkije en de hoofdstad Ankara. „Het is een stad van een miljoen in woners en ligt in dat deel van het land, dat eigenlijk het stam land van de Turken is." En voorts: „U bent hier gekomen met uw energie en werklust. Ik hoop dan ook, dat u zich in Nederland en met name in Huize Ankara in Poortugaal een goede toekomst zult verwerven." Hier na opende hij in het Turks het pension. Het gezelschap ging daarna voor de officiële daad naar bui ten. Mevrouw Van Huis met een fraai handbouquet, geschonken door de 8-jarige Nazire Ertan, dochter van de heer Ertan, die onze pensions in Poortugaal en Rockanje bestiert. Buiten trok de burgemeester onder grote belangstelling een laken weg, dat het bord met de nieuwe naam tot dan had ver borgen. ,,'t Is een bijzonder precies kar wei, dat we nooit eerder hebben gedaan." De bedoelde accuratesse slaat op het aanbrengen van de con tainergeleidingen in de ruimen van het eerste door onze werf te bouwen voorschip voor Sea- Land Service, voor welke maat schappij wij er mettertijd in totaal drie zullen bouwen. De uitvoerende taak voor wat betreft het aanbrengen van ge noemde geleiders rust veilig op de stevige schouders van drie van onze ijzerwerkers. Het zijn de heren A. C. Kruit (41), C. Stam (40) en C. Meerman (18). De laatste verliet verleden jaar de Bedrijfsschool en is wat dienstjaren aangaat nog „piep". Zo niet zijn werk. „Het is fijn werken hier; je krijgt hier je eigen verantwoordelijk heid te dragen en alles gaat in goede samenspraak met de col lega's. En wat in het werk toch ook belangrijk is: die twee daar zijn altijd 'in' voor een geintje". Hijzelf ook. Een stalen gezicht schraagt zijn bewering. „Ik krijg hier zelfs nog Latijnse les sen De opmerking betekent een lui mige „uitval" naar de hobby van de heer Stam: het verzamelen van oude munten met Latijnse opschriften. Sommige dateren uit de 80-jarige oorlog. Aan de bouw van zo'n groot voorschip werken talloze men sen mee, in alle rangen en stan den. Om nu eens een klein facet Zojuist hebben burgemeester Van Huis en de heer Meeuwisse elkaar de hand geschud (midden). Zij worden geflankeerd door functionarissen van de personeelsdienst en uiterst links de heer Blommers, secretaris O.R. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 24