Ideeënbus f OOK Een idee... in de bus ermee woed watersporter." Ook de heer Meerman verweeft zijn vrije tijd met het water. „Heerlijk: zwemmen en vissen.De heer Stam zoekt het meer binnens huis. „Behalve het verzamelen van munten los ik graag een kryptogram op." Dat laatste is eigenlijk ook wel toepasselijk voor dit werk, want dit werk is haast het oplossen van een in gewikkelde puzzle. Dat hun werk zich frank en vrij in de open lucht afspeelt ligt hen wel. „Die vrijheid is fijn. Maar niet in de winter; het kan dan verrekte koud zijn." Bij het verlaten van de helling ligt het container-schip te baden in een geel zonlicht. De bijzon dere lijn springt duidelijk naar voren. Voorman M. L. van Woer den omschrijft de bulb als een cockpit. „Je ziet als het ware de snelheid in het schip ko men." En de anderen grinniken. „Ja, het is onze jumbo-jet en daar heb je onze piloot". De voorbijganger lacht breeduit vanonder zijn alpino Sedert de vorige publikatie wer den 15 ideeën beoordeeld. Hier van werden 15 ideeën beloond met een totale premie van 245,—. Idee 1197. Ingediend door J. M. T. Inzender stelt voor een stuk hulpgereedschap te vervaardi gen voor het uitnemen van schroefassen. De strekking van de idee is juist. De moeilijkheid is de enorme afmetingen en ge wichten van de te transporteren assen en de enorme variatie. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1198 Ingediend door P. H. K. Speciale persstelling voor het persen van brandstofkleppen en naald-geleiders. Deze stelling heeft praktische waarde en be tekent tevens verbetering van de veiligheid. Premie 25, Idee 1201. Ingediend door D. H. Inzender stelt voor om de T.L. verlichting in de gritstraalcabine van de verzinkerij af te scher men om een langere levensduur van de T.L. buizen te bevorde ren. Dit bleek een verbetering waar tegenover staat dat de licht- waarde minder is geworden. Mogelijk kan een betere kwali teit afschermglas in de toe komst uitkomst bieden. Premie 35, Idee 1202 Ingediend door D. v. d. S. Inzender heeft een voorstel in gediend om een speciale pijpen- mal te maken, met glijgroeven, om pijpen te mallen. Hoewel een leuk doordacht idee, kleeft hieraan een aantal bezwaren, dat toepassing in ons bedrijf niet aantrekkelijk maakt. Bij serie-fabricage zou het met enige verbetering toegepast kunnen worden. Aanmoedigingspremie 25, Idee 1203 Ingediend door J. G. v. R. Gereedschap om zittingen van stoomafsluiters te schuren. Het idee van inzender betreft een variatie op een bestaande be- hanaenngswijze. Uitvoering is alleen mogelijk bij afsluiters met evenwijdige afdichtingsvlakken. Herhaling is dan ook nihil omdat normaal schuifafsluiters in la dingtanken voorkomen. Aanmoedigingspremie 10, Idee 1205. Ingediend door H. A. O. Inzender beveelt aan, om de hoogte en breedte van werk plaatsdeuren aan te geven voor het transporteren van secties, enz. Bij de Reparatie Scheepsbouw- loods gaat men dit uitvoeren. Premie 25, Idee 1210. Ingediend door J. H. en W. v. E. Inzenders hebben een paar stuk jes hulpgereedschap ontwikkeld t.b.v. het zeer zuiver uitdraaien van tapse gaten. Dit voldoet aan de verwachting en wordt reeds toegepast. Premie 50, Idee 1219. Ingediend door G. P .F. Bescherming rails van telerex brandsnijmachine. In de tijd dat het idee ontstond was het on derhoud van de rails een groot probleem en had daardoor zin en bood een redelijk goede op lossing. Inmiddels is er een andere methode voor het onder houd van de rails, welke dan ook wordt toegepast. Uit waardering toch een premie van 50, De ideeën 1182, 1204, 1206, 1207, 1208, 1213, 1218 kwamen niet voor premie in aanmerking. „Hebt u een goed idee? Wacht niet, in de bus ermee!" A. Potuyt 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 26