heden, die speciaal de laatste jaren worden ondervonden om deze kern met jongeren uit te breiden. „Jammer genoeg lukt het ook niet altijd de jongeren van de Bedrijfsschool vast te houden, wat een belangrijke influx in ons bedrijf zou beteke nen. Deze jongeren zouden kun nen profiteren van de vakbe kwaamheid en kennis van het bedrijf van de oude kern. leder bedrijf, en zo ook het onze, heeft zijn eigen karakter, dat mede door u wordt bepaald en door onze cliëntèle wordt ge waardeerd. Uit hoofde van mijn functie kom ik nogal eens met onze klanten in binnen- en buitenland in aanraking. Ik hoor natuurlijk ook wel eens kritiek, maar aan de andere kant zeer veel waardering voor de geest, die in ons bedrijf heerst. Wij zijn u hiervoor zeer erkentelijk. De heer Meeuwisse richt zich in zijn dankwoord ook tot de echt genoten. „Zij moeten er toch maar voor zorgen, dat we na een inspannende dagtaak, waar van we soms moe en humeurig thuiskomen, de volgende dag weer met frisse moed beginnen." DECORATIE De heer Meeuwisse kwijt zich opgewekt van zijn volgende taak: het opspelden van de WF- decoratie bij de vier 40-jarige jubilarissen. De heer Meeuwisse laat deze ceremonie gepaard gaan met korte, persoonlijke speeches, die soms in een ge animeerd gesprek met de jubila ris uitlopen. Aan de beurt komen achtereenvolgens: de heer Cre- pin, die veel lof wordt toege zwaaid voor zijn uitstekende smaak en gevoel voor kleuren combinaties, kwaliteiten die goed van pas komen bij de vormgeving van de accommoda tie aan boord van de schepen; de heer Van der Leer, die helaas nogal wat met ziekte te kampen heeft gehad de laatste tijd maar met wie het gelukkig weer wat beter gaat, en die zijn grote vak kennis als onderbaas IJzerwer- kers aan de nieuwe generatie heeft overgedragen; de heer Christen, die al heel jong (19) bij WF in dienst trad en zich heeft doen kennen als een man die letterlijk alles aanpakte en „zonder flauwe kul" tot een goed einde bracht; en tenslotte de heer Driessen, die als zeil maker begon en dit mooie vak tot op heden nog uitoefent, tot volle tevredenheid van zijn su perieuren. SYMBOOL Als symbool voor de huldiging van de 25-jarige jubilarissen werden, evenals de vorige keer, de senior en junior van deze groep toegesproken. „Ik zal niet zeggen hoe oud u bent," grapt de heer Meeuwisse als de heer Erwich voor het podium ver schijnt. De heer Erwich kwam in de oorlogsjaren (1942) in dienst en is na een korte perio de van afwezigheid in 1946 weer bij WF teruggekomen, „niet als een misdadiger, die terugkeert naar de plaats van de misdaad, maar om uw vak van scheeps- beschieter weer op nemen." De junior, de heer Stuye, wordt geprezen om de nauwkeurigheid waarmee hij zijn werk, het con troleren van facturen, verricht. „Geen sinecure, vindt de heer Meeuwisse, „dit vereist grote concentratie want in zo'n func tie kan men zich geen fouten permitteren." Dat de heer Stuye in zijn vrije tijd veel aan tafel tennis doet, ziet de heer Meeu wisse als een natuurlijke com pensatie. Intussen is de burgemeester van Schiedam, de heer Roelfsema, gearriveerd. „Wij zijn blij, dat u zich van uw zeker niet geringe werkzaamheden hebt willen vrijmaken." Met deze woorden verwelkomt de heer Meeuwisse de burgemeester, aan wie hij daarna gaarne het woord geeft. BURGEMEESTER „Ik heb mij de gewoonte aan gemeten, en ik wil dit nu ook doen, de uitreiking van onder scheidingen vooraf te doen gaan van een paar algemene opmer kingen. Toen ik het WF-Nieuws onder ogen kreeg las ik daarin dat bij de vorige jubileumviering 145 jubilarissen betrokken wa ren. Deze keer zijn het er meer dan 80. Niet alleen bij WF, maar ook in andere bedrijven in het Nieuwe Waterweg-gebied wor den dit jaar veel jubilea gevierd. De heer Roelfsema ziet dit als een gevolg van de geweldige concentratie van mensen die hier in het verleden werk hebben Gelukwens In het maart-nummer van ons WF-Nieuws ruimden wij graag plaats in voor de jubileumviering. De krant was hiermee na genoeg geheel gevuld door het overstelpend aantal jubilarissen. Ook in april was het aantal groot: ongeveer 90 medewerkers. Vandaar, dat wij ditmaal dezelfde lijn in ons personeelsblad vol gen. Dat betekent veel ruimte voor het verslag over de viering en voor het plaatsen van de foto's van de jubilarissen in hun dagelijkse werk. Natuurlijk is nu eveneens het overige redactionele nieuws ingekrompen. Wij wensen tenslotte nog langs deze weg de jubilarissen van harte geluk met hun jubileum. De Redactie 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 4