De gedecoreerden en echtgenoten met in het midden burgemeester Roelfsema en uiterst links en rechts de heren Meeuwisse en Wilton. gezocht en gevonden, ook van over onze grenzen. In een tijd schrift, waarin de huidige ont wikkeling werd geschetst, heeft de heer Roelfsema gelezen dat de Randstad Holland steeds meer op Amerika gaat lijken: een mengelmoes van volken en talen, met alle problemen daar aan verbonden. Wat dat alles met onze jubilarissen te maken heeft? De heer Roelfsema ziet een duidelijk verband. Mensen die zo'n 25 tot 40 jaar in een bedrijf als WF meedraaien, vor men een rijgdraad van mensen die plezier hebben in een mach tig stuk werk, die geboeid wor den door de gevarieerde moge lijkheden in de metaalsector. BODY Kijkend naar de foto's van al deze jubilarissen en de onder schriften lezend, heeft het de burgemeester getroffen hoe een ieder zich naar aanleg en capa citeit heeft ontwikkeld en het bedrijf „body" heeft gegeven. Dit heeft anderen geïnspireerd tot mede-opbouw aan dit mach tige werk. Een bijzonder „spotlight" wil de heer Roelfsema richten op de vier jubilarissen die een Konink lijke Onderscheiding gaan ont vangen. „De Koningin heeft mij een brief gestuurd, waarin zij heeft gezegd: Ga naar Wilton- Fijenoord en richt het licht op de mensen die 40 jaar in dienst van dat bedrijf zijn. Achtereen volgens komen de heren Vis, Van Dalen, Crepin en Christen voor het voetlicht om de onder scheiding in ontvangst te ne men. De heer Meeuwisse dankt de heer Roelfsema voor zijn vrien delijke woorden. „Ik meen te spreken als tolk van u allen, wanneer ik de heer Roelfsema vraag onze dank aan Hare Majesteit over te brengen. Wij zijn er heel trots op dat aan enkelen van ons deze eer werd verleend, een eer die ook af straalt op ons bedrijf. Hierna verzoekt de heer Meeu wisse de overige jubilarissen nog even op hun plaats te blij ven, waar hun door enige dames en heren speldje, enveloppe en getuigschrift zullen worden aan geboden, waarvan de fotograaf dan tevens een plaatje kan maken. Nadat de heer Meeuwisse allen nog een prettige dag heeft toe gewenst, blijft men nog een poosje gezellig bijeen en komen collega's en vrienden de jubila rissen op hun beurt hun felicita ties aanbieden. R. S.

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 5