Jubilarissen van de maand De heer Meeuwisse verklaart het nu zoveel kleinere aantal jubilarissen uit het feit, dat de eerste golf van aanneming van personeel na de oorlog op een gegeven moment voorbij was. „U hebt de overgang meege maakt van een bepaalde eco nomie naar een tijd waarin veel is gedaan op het gebied van speciale voorzieningen. U maak te een periode van opgang mee; onze 40-jarige jubilaris, de heer Van der Poel, daarentegen een periode van neergang. Hij kwam bij ons in dienst in een tijd waarin meer personeel werd afgestoten dan aangetrokken". „Maar", voegt de heer Meeu wisse hier aan toe, „iemand die zijn vak verstaat kan altijd te recht!" Overigens vindt de heer Meeu wisse dat het leven wel heel wat gecompliceerder is gewor den. „Neem nu b.v. de loon- slip, dat is tegenwoordig een ingewikkeld stuk papier waar geen mens meer uit wijs kan worden". En dat is dan nog maar een klein voorbeeld. In een algemene beschouwing over het economische leven zou de heer Meeuwisse een parallel willen trekken met de dieren wereld. De heer Meeuwisse heeft onlangs een documen taire gezien die veel indruk op hem heeft gemaakt „Het gaat in de maatschappij net als in de natuur, het gaat niet om het individu maar om de instand houding van de soort. De zwakken gaan onder, de sterken overleven. Wij moeten daarom zien tot de sterken te behoren en hoe doen we dit? Door ons werk zo goed moge lijk te verrichten. De resultaten zijn het teken van de sterkte van het bedrijf. En deze sterkte wordt niet in de laatste plaats bereikt door het werk van de genen die een lange tijd bij een bedrijf zijn en het bedrijf een eigen karakter verlenen. On danks de vele veranderingen die we in de loop der jaren hebben ondergaan - en hier doelt de heer Meeuwisse vooral ook op de fusies die hebben plaatsge vonden - heeft onze werf haar eigen karakter behouden. Als een van de grootste verande ringen van de laatste jaren ziet de heer Meeuwisse de integra tie in het Rijn-Schelde concern. Naar zijn mening is dit een juis te stap geweest, want, zo zegt hij, alleen in groter verband kunnen diepte-investeringen worden gedaan en de concur rentie het hoofd worden gebo den. Zo ziet de heer Meeuwisse ook de verwachte fusie met Verolme als een verantwoorde stap en tevens als een nieuwe uitda ging. Na zijn algemene toespraak te hebben beëindigd komen de ju bilarissen één voor één naar voren. Het verhaal zou te lang worden wanneer alle persoon- Jijke speeches die daarbij wer den afgestoken, hier zouden worden neergeschreven. Wat steeds weer naar voren kwam, ,was de mening van de heer Meeuwisse ,dat ieder in zijn eigen vak een onmisbare scha kel vormt in het grote geheel. Ook wil ik nog even vermelden, dat bij één der jubilarissen de onderscheiding, die hem werd uitgereikt, broederlijk een plaats .kreeg bij een speldje van de bekende Rotterdamse voetbal club, wiens naam nogal eens met die van onze werf wordt verward. Nadat de laatste jubilaris voor het voetlicht is geweest („De laatste wil niet zeggen de slechtste; slechte hebben we trouwens niet!") wil de heer Meeuwisse nog even apart de dames bedanken. „Ongeregelde werktijden brengen ongeregel de maaltijden met zich mee en dat is in een gezin niet altijd makkelijk te regelen. Overwerk maakt ook dikwijls kribbig en de vrouwen moeten het toch allemaal maar opvangen. Voor deze indirecte hulp zijn wij u veel dank verschuldigd. Wan neer iemand thuis op de juiste wijze wordt opgevangen, is dit voor het bedrijf een waarde volle bijdrage". Onder het genot van een kopje koffie met een gebakje, wordt nog een poosje gezellig „nage kaart" en bestaat gelegenheid de jubilarissen te complimente ren. W. v. d. Poel Afd. Aftekenaars IJzerw. Nbw 40 jaar H. Barg Afd. Houtbewerking 25 jaar 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 10