Veilig gereedschap uitgeven: een gevarieerd werk A. Vermeulen Magazijndienst 25 jaar J. de Vos Koperslagerij, fitterij 25 jaar C. H. Wever Techn. dienst 25 jaar ,,Je moet eigenlijk zelf op de hellingen of in de dokken ge werkt hebben om deze taak goed te vervullen. Je kent dan precies de situaties en je weet dan meestal, wat iemand nodig heeft als hij om iets vraagt". Hierover waren de mannen uit het centraal gereedschapmaga zijn met wie wij spraken het eens. Die mannen waren: T. Huygen (voorman, 64, 26 dienst jaren), T. Hoogendoorn (55, 19 dienstjaren), G. L. Leliveld (48, 22 dienstjaren) en J. Roedoe (53, 34 dienstjaren). De klemtoon van het gesprek lag voornamelijk op de uitgifte van gereedschap en materialen, die verband houden met de vei ligheid van de vakman, die ze moet gebruiken. „Gelukkig doen zich niet veel ongelukken voor. Maar als er iets gebeurt is het net zoals in het verkeer: het ligt vaak aan de onachtzaamheid van een ander. Er tuimelt wel eens iets naar beneden en als je terug denkt aan de tijd, dat je zelf het werk nog deed, krijg je nog pijn in je kop". Zoals opgemerkt: die praktijk ervaring is van belang. „Als er een lasser of een brander komt, moet je weten waar je over praat. Vooral bij autogeen las sen of branden is oplettendheid een eerste vereiste. Een zekere vakkennis is onontbeerlijk. We geven iedereen de beste spul len, die we hebben en hopen dat deze dan ook goed worden gebruikt". VAKKENNIS De mannen zijn ieder op hun eigen gebied min of meer ge specialiseerd, zodat zij op een bepaald moment eikaars vraag baak kunnen zijn. Zij vullen elkaar aan. „Dat vinden wij zelf een vorm van collegialiteit en teamgeest. Zo hoort het". Zo'n magazijn zou je een druk winkeltje kunnen noemen. De ene klant wordt na de andere geholpen. „Je werkt hier eigen lijk van fluit tot fluit". Het werk is afwisselend. Het uitpluizen van wat iemand nu wel precies nodig heeft, boeit hen. En wanneer achteraf blijkt, dat zij in de roos hebben ge schoten, geeft dat een gevoel van voldoening. Maar eveneens het op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen, die zich ook op het gebied van de gereedschappen voordoen, houdt het werk tot een levende aangelegenheid. INLICHTEN „Als er iets nieuws komt, brengt baas Neels ons op de hoogte en hij legt ons dan uit hoe dat nieuwe apparaat werkt. Soms ook „vogelen" we dat zelf uit". Wat het veligheidsaspect be treft, komt de helm als nummer één uit de bus. Hun oordeel is: „Die wordt wel gedragen, voor al door jongeren, maar het zou nog beter kunnen. Sedert de oorlog heeft de helm een hele evolutie doorgemaakt. Het ma teriaal is lichter geworden, doch ook sterker". Voorts worden veel uitgegeven, luchtkappen, slijpschermen, slijp-, las- en hulplasbrillen, las- mouwen, beenkappen en stot en dampmaskers en nog een groot aantal andere artikelen. De vrije tijd van de heren Hoo gendoorn en Roedoe staat ge heel los van het werk. De eerste verbouwde een oud Amerikaans marinevaartuigje, waarin hij een sterkere motor plaatste. „Ik ben altijd op het water te vinden. Ik begrijp niet, dat er geen WF watersportvereniging bestaat. Je zou in de Vijfsluizen heel wat boten kwijt kunnen, maar ja dat is geen water van ons be drijf". 11

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 13