Reparatie voetbalt door...! „Oplassen" van roer- koningen, pennen, asleidingen enz. komt steeds meer in zwang De assen, waarvan nu sprake is, zijn bestemd voor de container schepen voor Sea-Land Service. „We behandelden er reeds twee voor twee van de drie schepen, die Rijn-Schelde bouwt. De twee, waar we momenteel mee bezig zijn, hebben we in op dracht voor de A.G. Weser in Duitsland, die dezelfde schepen bouwt". De assen maken een geweldige indruk met hun gewicht van 48 ton en een doorsnede van 850 mm. „Ze zijn inderdaad te ver gelijken met die van een V.L.C. (Very Large Crude Carrier of wel: zeer grote ruwe olietanker). „Je kunt rustig stellen, dat deze tussenassen voor de Sea-Land- schepen (doorgangsvermogen 60.000PK) de dikste ter wereld zijn, waarop het procédé van bekleden met roestvast staal door middel van lassen onder poederdek wordt toegepast". Baas P. Capello uit de machine fabriek reparatie maakt echter wel een restrictie. „Dit geldt alleen voor schroefassen, want deze tussenas maakt onderdeel uit van een schroefasleiding. Er zijn wel roerkoningen op deze manier behandeld, die even dik of dikker waren". Het oplassen van een tussenas De assistent-bedrijfsleiders van de afdeling Reparatie hebben de afgelopen weken hun sportieve inborst de vrije loop gelaten door een aantal keren de voet balschoenen aan te trekken. De eerste opponent was de be manning van het Italiaanse schip „Spica", een zeer felle en goede tegenstander. De uit slag was er dan ook naar: 72. „Maar wat wil je", was de op merking, „als je de eerste de beste keer tegen A.C. Milaan moet uitkomen". Bij het ter perse gaan van dit nummer is er reeds een re vanche gespeeld. In de tweede wedstrijd, tegen de WF-bazen, konden dezelfde heren de schade beperkt hou den tot 21, evenals in de der de wedstrijd trouwens. Ditmaal tegen personeel van de Hol- land-Amerika Lijn. Treuren deden de reparatiemen sen allerminst. Met gulle hand zorgden zij alle wedstrijden voor fraaie prijzen, die uiteenliepen van „cups" tot vaantjes. Voor lopig worden de voetbalschoe nen dan ook nog niet aan de wilgen gehangen. De mannen weten hoe zij hun moreel moeten repareren; het is immers hun professie 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 15