Officiële mededelingen Ondernemingsraad PARKEREN Voor het vervoer naar en van de werf wordt steeds meer van de personenauto gebruik ge maakt. Het bedrijf heeft daar mede altijd in zoverre rekening gehouden, dat er voldoende parkeergelegenheid voor de W.F.-werknemers aanwezig is. Ten einde een goede gang van zaken zoveel mogelijk te be vorderen en ongelukken te voorkomen houdt de afdeling Beveiliging zich vooral 's-avonds bij het vertrek van de werf be zig om de vervoersstroom in goede banen te leiden. Daarnaast zal het voor iedereen duidelijk zijn, dat het bedrijf niet aansprakelijk is voor aan de auto's van medewerkers of bezoekers veroorzaakte scha den, onverschillig of deze op een van onze parkeerterreinen dan wel elders op de werf staan. Het is uiteraard ontoelaatbaar dat, zoals helaas dikwijls wordt geconstateerd, auto's worden geparkeerd op kraanbanen; im mers in zo'n geval wordt als het ware om schade gevraagd. Het bovenstaande geldt uiter aard ook voor motoren, rijwie len, bromfietsen etc., ongeacht of deze tot onze personeels leden dan wel tot bezoekers behoren. Wij beseffen, dat ook al worden de auto's op de daarvoor spe ciaal aangelegde plaatsen op onze werf geparkeerd, de kans op schade niet geheel uitge sloten is, doch in ieder geval wordt dan aanzienlijk minder risico gelopen dan elders op het werfterrein. Mede in uw eigen belang ver zoeken wij u, zoveel mogelijk gebruik te maken van de aan gelegde parkeerplaatsen, opdat het risico tot het oplopen van schade tot een minimum wordt beperkt. BENOEMINGEN Met ingang van 15 juni 1971 is de heer Drs. C. Hartog be noemd tot Hoofd Financiële en Economische Zaken Onder de heer Hartog ressor teren Financiën en Admini stratie, de Bedrijfseconomische afdeling en de Computerafde ling. Voorts is aan de heer Hartog per dezelfde datum pro curatie A verleend. Met ingang van 1 juli 1971 is de heer J. H. Blok benoemd tot Hoofd van de afdeling Algeme ne Werktuigbouw (Produktie). Met ingang van 1 juli 1971 is de heer T. F. van der Neut be noemd tot Sous-Chef van de afdeling Correspondentie. Onder de afdeling Correspon dentie ressorteren eveneens de Telex Dienst en de Postkamer. De Directie Kort verslag van de Onder nemingsraadvergaderingen woensdag 2 juni en dinsdag 8 juni 1971. MACHINEFABRIEK AAN DE ORDE Nadat de heer Van der Vorm de raad heeft medegedeeld dat de heer Wilton herstellende is en deze hem heeft verzocht de raad een vruchtbare bespre king toe te wensen, opent hij de vergadering. Als eerste agendapunt komt de M.F. ter sprake. Na een korte inleiding van de heer Van der Vorm, geeft deze het woord aan de heer Tesch- macher, die in een overzichte lijk en uitgebreid exposé de verschillende situaties schildert waarin onze M.F. zich sedert het einde van de oorlog heeft bevonden. Ondanks interne be sparingen is het niet gelukt om de resultaten aan de verwach tingen te doen beantwoorden. De structuur van onze M.F. die zowel technisch als qua bezet ting ingericht is voor grotere hoeveelheden werk, maakt het noodzakelijk naar definitieve oplossingen te zoeken. Daar de afdeling Werktuigbouw van de R.D.M. met een zelfde probleem kampt, heeft - zoals reeds bekend was gemaakt - een team uit beide bedrijven de mogelijkheden tot nauwere sa menwerking onderzocht. Het door hen uitgebrachte advies is de raad ter bestudering aange boden. Hierop zal in een volgen de vergadering worden terug gekomen. ONDERAANNEMERS Als tweede punt van de agenda licht de heer Van der Vorm de gewijzigde situatie t.a.v. de kop pelbazen toe. Nu door de minister tot een drastische verscherping van het vergunningstelsel is besloten, zal in de bedrijven van de R.S. op korte termijn geen gebruik meer worden gemaakt van de diensten van deze firma's. Besloten is dat binnen veertien dagen één en ander afge bouwd dient te worden, waar het onderaannemers betreft in de bedrijfseigen vakken. Aan de hand van een overzicht wordt de raad getoond wat dit voor ons bedrijf betekent en over welke onderaannemers het gaat. Bovendien wordt een me dedeling aan het personeel be sproken. Hoewel men enerzijds blij is met deze beslissing ziet men aan de andere kant de grote problemen die rijzen als belangrijke groe pen - ingeleende - vaklieden zouden vertrekken. Ieders steun en hulp wordt ge vraagd om oplossingen te vin den voor de thans ontstane situatie. Uiteraard zal worden getracht 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 6