„Hopepark" van 170.000 dwt. in ons grote dok Indien wij de verdere levensloop van de „Zeeuw" volgen, blijkt, dat op 24 November 1829 het schip in aanvaring kwam met een ventjager schuit van schip per B. Peerens. De schuit ging geheel verloren en van schip en lading kon slechts zeer weinig worden geborgen. De schade werd door de Di rectie van de Nederlandsche Stoomboot Maatschappij afge maakt op duizend gulden, ter wijl de schipper 2.800,had gevraagd. Via advocaat Mr. A J. Sieverts van Reesema werd om een aan vullende uitkering verzocht. Het is interessant te lezen hoe in de Bijeenkomst van Commis sarissen en Directie van 1 April 1830 deze zaak werd afgehan deld: „en de vergadering gehoord hebbende, het door de Directie berigte, uit hetwelk blijkt, dat de schuld dezer aanvaring te wijten is aan den stuurman van de stoomboot de „Zeeuw". En in aanmerking nemende dat alzoo zoowel de billijkheid als de waardigheid der Maatschappij, vordert dat aan denzelven B. Peerens volkomen schade ver goeding wordt gegeven, besluit om den administreerenden Di recteur te autoriseren aan ge melde B. Peerens als nog uit te betalen, de som van zeshon derd guldens, welke som deze vergadering oordeelt het bedrag te zijn der schade vergoeding waarop dezelve boven de reeds ontvangen 1.000,als nog aanspraak kan maken". Ten tijde van de Belgische op stand werd de „Zeeuw" door het Departement der Marine ge huurd. Eind 1831 werd het schip teruggegeven, gerepareerd en in de passagiersvaart op Keulen gebruikt in verband met een te kort aan vaartuigen in die dienst. In 1836 viel het besluit de „Zeeuw" te verlengen. Na deze zeer belangrijke verbouwing kwam het schip onder de nieuwe naam „Waal" weer in de vaart. Het heeft als zodanig dienst ge daan tot 1854, in welk jaar de „Waal", ex „Zeeuw" na dertig jaar voortreffelijke dienst voor sloop werd verkocht. A. v. D. Onlangs is voor een jaarlijkse onderhoudsbeurt aan onze werf geweest de 170.000 dwt tanker „Hopepark", gemanaged door de rederij J. J. Denholm uit Glasgow. Het schip werd in het grote dok 8 opgenomen en paste er maar net in. Op de foto zijn de kolos sale afmetingen van de tanker goed waarneembaar. Zij bleef ruim twee weken aan onze werf. De werkzaamheden betroffen: dokken, verven en ketelrepara ties. Inmiddels is de naam van het schip veranderd in „Stone haven". De verhouding met het hospitaalkerkschip „De Hoop", dat op de voorgrond ligt, spreekt voor zich. 13

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 15