Opdracht van VU voor afd. Nieuwbouw Vorming en Opleiding „Inzicht in opdracht omringende problemen bevordert een goede uitvoering" Onze afdeling Nieuwbouw heeft onlangs een opdracht voor het Nuclidencentrum van de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam verworven. De opdracht omvat het vervaar digen van het hout- en plaat werk, dat te maken heeft met de inrichting van de laboratoria. Hierbij zijn inbegrepen: tafels, tap-elementen, zuur- en chemi caliën kasten en kastjes voor onder de tafels. Deze order kan beschouwd wor den als een middelgrote, die iets omvangrijker is dan die, welke wij in het verleden reeds voor de VU uitvoerden. Om enigszins de gedachten te kunnen bepalen drukken wij hierbij een foto af van een detail van het eerder uitgevoerde werk. H. L. D. Keetbaas bij uitreiking rapporten: „Wanneer iemand in zijn werk een opdracht moet uitvoeren, dient hij het hoe en waarom te begrijpen. Inzicht in de proble men, die de opdracht omringen, kan een goede uitvoering be vorderen". Het Hoofd van de afdeling Re paratie, de heer H. L. D. Keet baas, bracht deze mening naar voren tijdens de bijeenkomst in het Clubgebouw op 23 juni j.l., toen hij aan de leerlingen van de cursus Algemene Inrichting Machinekamer de rapporten uit reikte. „We zijn drie jaar geleden met deze cursus begonnen, omdat de basisopleidingen niet vol doende aan algemeen overzicht geven. In een bepaald productie proces moeten de medewerkers voldoende van het product we ten, dat in het bedrijf wordt ver vaardigd of gerepareerd. Bij een werf is dat een schip. Daarop is deze cursus gericht. Wij von den het nuttig, dat de mensen in uitvoerende beroepen even eens de nodige achtergrond kennis konden vergaren". AFVAL-RACE De heer Keetbaas memoreerde, dat nu voor de eerste keer zes leerlingen de eindstreep hebben gehaald. „Natuurlijk heeft ook hier een afval-race plaats gehad. Dat is trouwens overal zo in onze samenleving". Het bijblijven in het vak oor deelde hij van groot belang. 14

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 16