„Wij hebben veel contact met buitenlandse reders en hebben de naam duur te zijn, maar een goed vakmanschap te bezitten. We kunnen bogen op een wereldnaam op het gebied van repareren van machine-, ketel- en bijzondere installaties. Dat is van veel belang in verband met de concurrentie van werven in het Verre Oosten en het Middellandse Zee-gebied". WAARSCHUWING Wel hief hij als het ware een waarschuwende vinger. ,,We leven in een tijdperk van de „knop": je hoeft maar een kik te geven en wat je wenst, is er. De hele samenleving is er door verwend. Het gevolg is, dat iedereen direct resultaten wil zien. Maar toch is het hele leven niet zo ingesteld. Het onder havige tijdperk vraagt daarom wel om de nodige geestelijke aanpassing. De menselijke geest moet net als het lichaam groeien. Dat geldt in het bij zonder voor jonge mensen als u. U heeft met deze opleiding een bepaalde know-how opgedaan. De vruchten komen pas later. Eerst moet u nog in uw werk groeien, zoals wij allen in onze huidige posities hebben moeten groeien. Dat vraagt veel geduld. Maar u bezit nu een goede basis en dat is belangrijk". MOGELIJKHEDEN De heer W. E. G. Valk, chef Vor ming en Opleiding, beloofde te kijken, wat er in de nabije toe komst voor degenen, die nu de eindstreep haalden, voor mo gelijkheden liggen in verband met de voortgezette cursus. Hij dankte de docenten voor hun inzet. „Zij hebben voor een groot deel de cursus tot een succes gemaakt en zijn met hart en ziel aan de jongens ver knocht". Over naar tweede jaar: J. A. Peeters (bankwerkers binnen Rep.) F. de Vetten (bankwerkers buiten Rep.) W. F. J. Muuren (idem) W. L. Kreischer (idem) J. C. Greeven (idem) C. A. Olsthoorn (idem) Persoonlijk woord van de heer Keet baas (rechts) Over naar derde jaar: C. M. Sala (bankwerkers binnen Rep.) F. L. Snel (idem) H. C. van Berkel (idem) J. F. de Koning (idem) M. J. Rutteman (idem) J. J. de Kok (bankwerkers NB Montage) F. v. d. Dood (idem) B. F. J. Mathijsen (bankwerkers buiten Rep.) H. Roodenburg (idem) M. Harteveld (bankwerkers binnen Rep.) H. Wijnstekers (idem) H. de Koning (idem) Over naar voortgezette cursus: N. Lens (bankwerkers binnen Rep.) 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 17