„Kalom 71" in hal W. de Zwijger- school Veiligheids competitie Bedrijfschool A. Schouten (idem) G. Govers (idem) A. A. Keizer (idem) B. A. Baert (bankwerkers buiten Rep.) J. H. v. d. Harg (idem) GESLAAGDEN: Geslaagd voor het P.B.N.A.- diploma Werkplaatstechniek is de heer F. H. Etman, werkzaam als machinale bewerker in de Machinefabriek I bij baas A. J. M. v. d. Veerdonk. Geslaagd voor het examen „leraar Werktuigbouw bij het Technisch Beroepsonderwijs" aan de Opleiding voor leraren aan het technisch beroepson derwijs te Rotterdam, de heer J. van Rooyen, werkzaam in de afdeling Werkvoorbereiding van de Machinefabrieken onder de heer J. van Meggelen. „Kalom 71" - een door onze Be- drijfsschool vervaardigde koper plastiek - is onlangs aange boden aan de Willem de Zwijger- school, een Schiedamse MAVO. De ontwerpers ervan, de Be- drijfsschool leerlingen Kalkman en Omlo (Kalom), kwamen inder tijd tot deze creatie in verband met de manifestatie „Jes 71" (Jeugdexpressie Schiedam), door de Schiedamse Gemeen schap in het Stedelijk Museum georganiseerd. Omdat het de ontwerpers aan het hart ging deze 50 kilo we gende en uit koperen scheeps- onderdelen bestaande plastiek af te breken, werd besloten hem te schenken aan de Schiedamse Gemeenschap. Deze vond er een plaats voor in de hal van de Willem de Zwijgerschool. De Bedrijfsschool zal tevens voor een jaarlijkse onderhouds beurt zorgen. De overdracht vond plaats met enig officieel vertoon, waarbij de ontwerpers door ziekte niet aan wezig konden zijn. Vanzelfsprekend hebben de leerlingen van de leerlingwerk- plaatsen Machinefabriek niet ge zegd: „Wij houden er maar mee op", maar zij zijn stug doorge gaan. Zo kon het dan ook ge beuren dat op 9 juli j.l. de leer lingen draaien, frezen 3e leerjaar en Machine Bankwerken 3e leer jaar de trotse winnaars werden van de Bedrijfsschool veilig heidscompetitie. Tijdens het gehele cursus-jaar vond geen enkel ongeval met arbeidsonderbreking in één van beide afdelingen plaats. Tijdens de bijeenkomst, in de kantine van de Bedrijfsschool, in aanwezigheid van de veilig heidscommissie van de school, wees Ir. B. Wilton er in zijn toe spraak o.m. op, dat ook in de Bedrijfsschool in de ontwikke lingsgang grote vooruitgang valt waar te nemen met betrekking tot veiligheid, orde en netheid. Het Veiliheids-commissielid toont trots de wisselbeker ,,Het percentage ongevallen in de Bedrijfsschool is bijzonder laag" zeat Ir. B. Wilton 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 18