Ondernemingsraad afdeling Nieuwbouw is inge voerd. De kleine formaten heb ben meer voordelen, waarop wij later zullen terugkomen. INSTALLATIES Ook de veranderingen in deze onderafdeling waren geen over bodige luxe: men werkte er over het algemeen met 35 jaar oude spullen, die niet meer aan de hedendaagse eisen voldeden. Voor de gehele Tekenkamer geldt, dat er gekomen zijn: nieuwe kasten, tekenborden met -machines (voor een gedeelte), die zodanig zijn opgesteld, dat een goede ruimtewerking is ver kregen. SFEER Bovendien ontstond een rustige sfeer door de zachtgroene kleuren van wanden en plafond. „Installaties" heeft daarbij een nieuwe, eveneens groene vloer gekregen. En welke invloed deze waterafstotende vloer door zijn rustige kleur uitoefent op het geheel is duidelijk te constate ren bij vergelijking met „Staal constructies" en „Betimmering", waar de oude vloer nog gehand haafd is. Het ligt echter in de bedoeling deze eveneens in de toekomst te vervangen. POSITIEF De leiding van de Tekenkamer is ingenomen met de reeds tot stand gekomen verbeteringen. „Die rustige kleuren beïnvloe den de werkomstandigheden in positieve zin. Dat komt de pro ductie ten goede." De gebruikte materialen zijn zo gekozen, dat de zalen makkelijk zijn schoon te houden en na genoeg stofvrij blijven. De kast- ruimten zijn ook modern en ef ficiënt. Er wordt bovendien mee voorkomen, dat er een rom melige indruk ontstaat. VENTILATIE De mensen op de zaal van „Installaties" beoordelen hun nieuwe omgeving ten opzichte van vroeger als een verbetering. Maar men knoopt er wel bezwa ren aan vast. „We hebben geen uitzicht naar buiten. Het bleek onmogelijk ramen aan te brengen in de ge sloten wanden. Ook kon het ventilatiesysteem nog niet wor den verbeterd". Kort verslag van de Onder nemingsraadvergadering op donderdag 17 juni 1971 Daar als eerste punt op de agenda de bespreking van het jaarverslag 1970 stond, en reeds in de vorige vergadering door de heer Teschmacher enige kernpunten waren aangegeven, kon direct begonnen worden met het beantwoorden van de vele vragen. Hieraan vooraf ging een uitge breide discussie over het in eigendom hebben van een ver trouwelijk W.F.-jaarverslag. Toe gezegd werd dat de O.R.-leden het jaarverslag 1970 zonder meer kunnen behouden. Ter sprake kwamen o.a.: de plannen t.a.v. de Maasvlakte, de financiële regeling met Verolme, de verhouding Nederlanders t.o.v. buitenlanders en de ar beidsvoorwaarden, de geringe investeringen in woningen, de hoogte en de reden van de ver grote reserves, de gestegen voorraden, de agioreserve en de uitbetaling daarvan, de wens naar een sociaal verslag e.d. Behalve een direct antwoord op de vraag werd door de heer Teschmacher telkens een uit gebreide informatie rond het be treffende vraagpunt gegeven. Toen halverwege de vergadering bleek dat nog lang niet alle vragen gesteld waren en dat bovendien nog niet aan het W.F.-jaarverslag was toegeko men werd, om de resterende agendapunten niet in het ge drang te laten komen, besloten de bespreking van de jaarver slagen op een volgende verga dering voort te zetten (dit werd dinsdag 29 juni). Naar aanleiding van de op de vorige vergadering gestelde vra gen deelde de voorzitter het volgende mede: In verband met het feit dat de nieuwe loonstruc- tuur nog niet is voltooid, wordt een tussenmaatregel genomen. Op basis van het huidige sy steem wordt nog eenmaal de mogelijkheid van salariscorrec ties voor de handarbeiders ge opend die per 11 juli a.s. zuilen ingaan. De Ondernemingsraad ging ac- coord met het aanvragen van verlenging van de reparatie- overwerkvergunning en de twee ploegen-vergunning van de M.F. Er zullen wederom een vijftigtal Turken worden geworven, ter opleiding in de functies waar, door het vertrek van de inge leende werknemers, vacatures zijn ontstaan. Er zal op korte termijn weer een gesprek met de Vakverenigingen zijn over de loonstructuur en de nieuwe situatie bij de Machine fabrieken. Wat dit laatste betreft: hierover werd door de voorzitter opgemerkt dat: „Als er al sprake zou zijn van mogelijke verschui vingen van personeelsleden, hieraan geen uitvoering zal wor den gegeven dan na uitvoerig overleg met de Ondernemings raad, de Groepscommissies en betrokkenen". Tenslotte gaf de voorzitter een overzicht van de stand van za ken betreffende de ingeleende arbeiders. Per 16 juni zijn er 175 vertrokken. Door de O.R. wordt in dit verband geadviseerd te zorgen voor een goede voor lichting opdat de problemen die door dit vertrek ontstaan door 2

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 4