Personalia ieder begrepen zullen worden. Hierbij wordt nogmaals gewezen op het nut van een bedrijfskrant. Bovendien pleit men voor een verbetering van de arbeidsvoor waarden waardoor de overkomst van dit personeel naar W.F. vergemakkelijkt zou worden. Kort verslag van de Ondernemingsraad vergadering op dinsdag 22 juni 1971 Nadat de notulen van de ver gaderingen van 20 april, 2 juni en 8 juni waren goedgekeurd, kon worden doorgegaan met de, op de vorige vergadering (17 juni), onderbroken bespreking van de jaarverslagen van R S en W.F. Door vele leden werden vragen gesteld uit de beide jaarver slagen, die ditmaal door de heer Hartog, i.v.m. de vakantie van de heer Teschmacher, werden be antwoord. Deze vragen hadden o.a. betrekking op: de invloed van de 400,op de bonus uitkering; de invloed van de staking op de winst; de wissel vallige resultaten van de N.V. Scheepsbouw Belangen; de re organisatie-voorziening en het gebruik daarvan; de verzekerde waarde van de duurzame pro ductiemiddelen; het aandelen kapitaal van W.F. t.o.v. R.S. en de liquiditeit. Als volgend agendapunt kwam de situatie met betrekking tot het ingeleende personeel aan de orde. De voorzitter deelde mede dat sedert 14 juni 23 werk nemers van onderaannemers in onze dienst zijn getreden. De secretaris wees er op dat de onderneming zich goed moet houden aan de voorschriften van de minister, wil men geen moeilijkheden veroorzaken. Ook deze keer ontspint zich een gedachtenwisseling over de mo gelijkheden en de wijze waarop ons bedrijf voorop kan blijven gaan. De voorzitter deelde mede dat verschillende van de ge opperde suggesties op hun uit voerbaarheid worden onder zocht en dat men daar binnen kort op terug hoopt te komen. Verder kon de voorzitter mede delen dat met de V.V. overeen stemming was bereikt over de methode van de nieuwe loon- structuur. Na bespreking van één en ander op woensdag 30 juni in onze loonstructuurcom- missie zal dit onderwerp vrijdag 2 juli in de O.R. ter tafel komen. Inmiddels is besloten dat dit een informeel gesprek zal zijn. De rondvraag leverde een in teressante discussie op n.a.v. de mededeling van de heer Heiwig, dat hij geen deel meer uitmaakte van de vrije lijst en toegetreden was tot St. Eloy. De andere le den der vrije lijst waren van mening dat hij dan zijn zetel ter beschikking diende te stellen. Volgens de wet bestaat daartoe echter geen verplichting. De On derneming of de Ondernemings raad kunnen evenmin een lid ontslaan. Wel kunnen zij beslui ten een lid voor ontslag voor te dragen bij de Bedrijfscommissie, die dan een beslissing neemt. Na deze toelichting meende men het hierbij dan te moeten laten. De verdere punten die aan de orde kwamen waren: de be stemming van het saldo van het Aanvullingsfonds; er werden vragen gesteld en er werd nog verder gediscussieerd over de practische toepassing van de incidentele herziening van de beoordelingspunten; de verho ging van de telefoon-abonne mentsprijs; de aangekondigde informatie over de pensioenver gelijking van de beambten; de verkoop van het terrein van de oude werf in Rotterdam aan de H.A.L. Kort verslag van de Ondernemingsraadvergadering op maandag 5 juli 1971 Door de voorzitter werd het juist uitgekomen „Bericht inzake de fusie met Verolme Verenigde Scheepswerven N.V." uitgereikt, waarna de heer Van der Vorm de Ondernemingsraadleden in vogelvlucht de meest kenmer kende punten in dit „bericht" aanduidde. In september zal hier nader en meer uitgebreid op worden in gegaan, waarbij de voorzitter de suggestie van de secretaris om de heer Langenberg daarvoor uit te nodigen, gaarne overnam. Nadat nog enige algemene vragen betreffende o.a. het Administratiekantoor, de niet royeerbare certificaten, de com missarissen aangewezen door de werknemers-organisaties, de plaats in dit geheel van de O.R. van W.F. en de toezeggingen en bezwaren van de heer Verolme, waren beantwoord sprak één der leden er zijn vreugde over uit dat alle tot nu toe gevoerde besprekingen tot dit resultaat hadden geleid. Door de voorzitter werd dit nog eens onderstreept, waarbij hij tevens wees op de uitdaging die deze overeenkomst voor elk der deelnemers inhoudt. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: de Jongh K. Hip. Fitter 25-6-1971 Breederveld F. Bankwerker 2-7-1971 Ramaker P. W. El. Monteur 16-7-1971 Bruikman H. C. Kraanrijder 30-7-1971 v. Etten P. Stellingmaker 1-8-1971 Schruijer J. Bankwerker 13-8-1971 Swartjes C. Magazijn bediende 3-9-1971 v.d. Boogert E. Scheepmaker 3-9-1971 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 5