Burgemeester Roelfsema spreekt de jubilarissen toe Waterweggebied. Na beëindiging van zijn toe spraak wendt de heer Roelfse ma zich in het bijzonder tot de jubilarissen aan wie hij vandaag de Koninklijke Onderscheiding gaat uitreiken. Op zijn verzoek komen ze alle vier tegelijk naar voren en alvorens hen de onder scheiding op de borst te spel den, richt hij tot ieder van hen afzonderlijk een kort woord van appreciatie voor hetgeen zij voor de werf hebben gedaan. In zijn dankwoord aan de bur gemeester zegt de heer Wilton: „Wij weten, dat u voor onze werf een warm plekje in uw hart heeft en dat hebt u vanmorgen weer opnieuw laten blijken". Hij vraagt de heer Roelfsema aan Hare Majesteit de dank van Wilton-Fijenoord over te bren gen voor de eer die haar te beurt is gevallen. Ten slotte reikt de heer Wilton persoonlijk de draagmedaille uit, die bij de onderscheiding hoort. Als ook dit gebeurd is, komen de bladen met koffie en gebak en wordt hier en daar een fees telijke sigaar opgestoken. Intus sen zijn de deuren opengegaan om collega's gelegenheid tot feliciteren te geven. Overal zie je handen schudden en glun dere gezichten. En zo is ook deze jubileumviering weer ten einde. R. S. Felicitaties van de heer Wilton eist. „Ik ben blij, dat u het zo lang bij ons uit hebt kunnen houden" besluit de heer Wilton, leder op hun (alfabetische) beurt komen dan de jubilarissen met hun echtgenoten naar voren om uit de handen van de heer Wil ton hun WF-speldje, getuig schrift en enveloppe in ont vangst te nemen. Het moet niet meevallen zo ten aanschouwe van iedereen voor het podium te verschijnen om lof te worden toegezwaaid. Aan de andere kant doet het natuurlijk enorm goed te ervaren hoe je werk van al die jaren op prijs is gesteld. De heer Wilton kent vele jubi larissen persoonlijk en dat houdt ook in, dat je de kans loopt even flink ergens mee ge plaagd te worden, want dat doet de heer Wilton graag. De ernst keert weer terug wan neer de burgemeester van Schiedam, die even tevoren bijna onopgemerkt is binnenge komen, het woord tot de jubila rissen richt. „De wapenfeiten uit uw loopbaan zijn al door uw directeur genoemd en ik wil niet in herhaling vallen', begint de burgemeester. Hij wil zijn toe hoorders echter niet onthouden, dat hij, met vakantie in Ply mouth, door vrienden werd mee getroond naar de plaatselijke haven, de trots van de stad. „Wat mij daarbij opviel", zegt de heer Roelfsema, „is, dat deze Engelse werf in geen enkel op zicht een vergelijking met de onze kan doorstaan. De burge meester ziet de aanwezige ge neratie als de steunpilaar van de samengebalde energie in het 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 10