^ÊÏt ^k&m, Dankbetuigingen ft Vi RIJN-SCHELDE nieuws van de partners J. v. d. Bogert C. v. d. Ende W. Th. Geleynse A. L. de Jong F. C. Kegel Ir. K. van der Pols verliet Rijn-Schelde Cunard Adventurer is bijna klaar ber 1969. Hij werd opgevolgd door de heer J. W. A. Langen- berg, die tot dit tijdstip vice- president was. De "Rijn" op de rivier voor Mainz (overgenomen uit "Old Timer der Rheinschiffart") tot Bazel of Straatsburg. Het groot enthousiasme van de vorst beklinkt de zaak. De Rijnstoomvaart is een feit. De B.S.M. gaf aan de N.S.M. op dracht tot de bouw van drie bo ten en de P.R.D.G. bestelde 2 boten voor haar traject. A. v. D. Dankbetuigingen werden ont vangen in verband met 40-jarig jubileum J. J. Christen A. van Gulik H. Roozendaal 25-jarig jubileum J. Alblas J. Bak H. M. Klaasen A. Mooy H. du Mortier J. G. Poel K. J. v. d. Poel G. K. Schrumpf F. M. Zeilstra A. U. Wolfs Dondermiddag 8 juli verliet de president van de Raad van Be stuur van Rijn-Schelde wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd het concern. Dat gebeurde tijdens een druk bezochte receptie in het Rotter damse Hilton-hotel, waar vele Rijn-Schelde functionarissen en prominenten uit het Nederlandse bedrijfsleven hem de hand kwa men drukken. De heer Van der Pols bekleedde de functie van president van de Raad van Bestuur vanaf 1 okto- Er zit schot in de afbouw van de „Cunard Adventurer" bij de Rot- terdamsche Droogdok Maat schappij. Dit passagiersschip - bestemd voor de cruise-vaart - zal 30 oktober a.s. worden op geleverd. Toen de Cunard-line het in aan bouw zijnde schip van de vorige opdrachtgeefster (Overseas Na tional Airways, U.S.A.) overnam, besloot men het schip onder Britse vlag te laten varen. Hieruit sproten voort verande ringen aangaande de indeling en uitvoering van het schip, als mede betreffende de voorschrif ten, die bij de Engelse scheep vaartinspectie op sommige pun ten weer anders liggen dan bij de Amerikaanse. Dit alles had consequenties voor de bouwtijd, die in afspraak met de rederij werd opgeschoven. Inmiddels is de eerste geslaag de proeftocht gemaakt, de laat ste zal in oktober plaatsvinden. De bouw van het zusterschip bij P. Smit op de helling, maakt on derwijl ook goede voortgang. Oplevering ervan zal in de na zomer 1972 plaatsvinden. 15

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 17