„Mammoet" bracht crude splitter naar overkant sen zal eventueel worden benut voor doorvoeringen. GLAD De vloer en wanden, alsook het plafond worden zo glad moge lijk gehouden. Dit om het bij het gritten ontstane stof goed te kunnen verwijderen. Het schoonmaken is van groot be lang, vooral als na het gritten de ruimte wordt gebruikt voor conscrveerdoeleinden. Een voordeel van de nieuwe loods wordt, dat zelfs onze grootste trekker met de sectie op de wagen naar binnen rijdt en deze weer zonder de „sleep" door een achterdeurtje verlaat. De wagen met sectie hoeft dus niet naar binnen geduwd te worden. De slopershand liet duidelijke sporen na Begin september heeft onze drijvende kraan „Mammoet" de voor de Shell bestemde „crude splitter" in twee delen naar de overzijde van de rivier vervoerd. Daar wordt het ruim 200 ton zware gevaarte op het terrein van de raffinaderij weer opge bouwd. De afdeling Apparatenbouw ver vaardigde de 34 meter hoge to ren in de H.K.-hal. Al eerder publiceerden wij in het WF- Nieuws gegevens hierover. Enige weken vóór de aflevering plaatsvond, namen wij sterkte- proeven en werd nagegaan of de toren op de aansluitingen en lasnaden hermetisch sloot. Daartoe werd 900 rm water in de „crude splitter" (bestemd voor de eerste stage in het kraakproces) geperst, waardoor met de 200 ton van de toren zelf meegerekend een persgewicht van 1100 ton ontstond. Voor het vullen met normaal leidingwater waren 100 uur nodig. De mini mum tijd, dat het geheel onder druk moest blijven staan, was 1 uur. De maximum druk was IV2 keer zo sterk als de normale werk druk, zodat men de "splitter" later een tijdlang kan overbelas ten. De beproevingen, die uitstekend verliepen, werden gehouden on der het wakend oog van de Dienst voor het Stoomwezen en Lloyd's. Inmiddels gaan de werkzaam heden aan de tweede - nage noeg identieke - „crude splitter" voor de Shell in Engeland ge staag door. Enige jaren geleden bouwden wij er ook al één voor de Shell aan de „overkant". ■WBbc tm Testen van de kolom 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 19