C3> DRAA6 mmm- ttftH m Doe méér aan Veilig Verkeer! Vereniging WF seis maken ongeveer 10% uit van ons totaal aantal ongeval len. Maar wat erger is, deze hoofdletsels zijn nogal eens zeer ernstig van aard. Nu is de bedrijfsleiding van *|/»W mening, dat alle redelijk mo gelijke veiligheidsvoorzieningen nog niet als een afdoende be scherming voor u worden ge acht. Naar aanleiding van het voor gaande werd dan ook op ver schillende Groepscommissiever- gaderingen het dragen van de veiligheidshelm aan de orde ge steld en niet zonder resultaat. Verschillende mensen zijn dit nuttig hoofddeksel weer gaan dragen op de plaatsen die hier voor in aanmerking komen. Maar een groot aantal volgt dit voorbeeld nog niet. Wordt het zo langzamerhand geen tijd dat wij onze schroom of anti-helm- gevoelens opzij zetten en de helm die plaats geven die hij verdient? Op ons hoofd!!! Veiligheid op het bedrijf, is zekerheid voor 't gezin. A. P. PUNTEN VAN BELANG Inhalen eist afstand Kruip niet te dicht achter een vrachtwagen als u wilt gaan in halen. De vrachtwagenchauf feur kan u dan niet zien. De kans dat hij ook gaat inhalen is niet denkbeeldig. Geef ze de ruimte Ook vrachtwagens moeten een zodanige afstand houden dat andere auto's kunnen invoe gen. (Buiten de bebouwde kom is 50 meter zelfs verplicht). Snijden levensgevaarlijk Een vrachtwagen „snijden" is levensgevaarlijk. U dwingt de chauffeur op zijn rem te gaan staan. Voor hem levert dat extra problemen op: verhoogde slip kans; de lading kan gaan schui ven. Veel veiliger Probeer als bestuurder van een personenauto nooit met alle ge weld vanaf een invoegstrook nog vóór een vrachtwagen op de autosnelweg te komen. U kunt er niet op rekenen dat die vrachtwagen voor u opzij gaat. Laat hem voorgaan. Veel vei liger Vrachtwagens in de stad Wees als bestuurder van een vrachtauto bijzonder oplettend bij het afslaan in verband met de mogelijkheid dat fietsers en bromfietsers zich klem rijden. Neem bij het wegrijden maat regelen om te voorkomen dat spelende kinderen onder de vrachtauto raken. Spiegels Wie goed en veilig wil rijden, kijkt heel veel in de buitenspie gels. Zorg dat ze goed staan om een maximaal zicht naar achteren en langs de wagen te geven. Houd ze schoon en blijf niet rijden met verweerde of ge barsten spiegels. PROGRAMMA FOTOCLUB WILTON-FIJENOORD 2e HALFJAAR 1971 Wij hebben getracht het prin cipe van veel zelfwerkzaamheid, dat bij de leden in het algemeen goed in de smaak gevallen is, voort te zetten en bieden u hier bij het resultaat aan. 2 september: 1e ronde competitie. Onderwerp vrij. 4 september: Werffotografiedag gezamenlijk met enkele clubs uit Breda. We verwachten u om 10 uur 's mor gens in het clubgebouw. 16 september: Dia- en smalfilmavond van en voor de leden. Brengt u allen materiaal mee, dan kunnen we dit bekijken en bespreken. Deze avond valt buiten de competitie. 30 september: 2e ronde competitie. Onderwerp vrij. 14 oktober: Portretopname-avond. Op deze avond wordt het nieuwe mate riaal, dat wij met de welwillende hulp van het hoofdbestuur kon den aanschaffen, ingewijd. 28 oktober: Vergrotingsavond. Speciaal voor de minder geroutineerden onder ons. Breng wel uw negatieven mee! 11 november: 3e ronde competitie. Verplicht onderwerp: Portretopnamen ge maakt op 14 oktober. 25 november: Filmavond verzorgd door de filmgroep van het N.I.V.O.N. Deze mensen zijn al eerder bij 19

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 21