Personalia Ondernemingsraad samenstellen en samenbouwen van delen van de scheepscon- structie. Vereist is het diplo ma Bemetel-Scheepsmetaalbe- werken. Bemetel Uitslaan en Afschrijven in de Scheepsbouw een avond-vervolgcursus op bo vengenoemde cursus, afge stemd op de meer ingewikkelde drie-dimensionele Scheepson- derdelen. Deze cursus is ook het sluitstuk van de Bemetel Scheepsbouw Opleiding. Tekeninglezen op Bemetel- niveau een cursus voor deelnemers uit de Scheepsbouw, Apparaten bouw, Plaatwerkerij en de Werk tuigbouw. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd tot 18.15 uur. Deze cursus is ook te beschouwen als een „opfriscursus". Technisch Engels en Technisch Duits bij voldoende deelname zullen zowel een beginners- als een gevorderdencursus worden ge geven. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd tot 18.15 uur. Algemene Inrichting Machine kamer - Eerste jaar machine-bankwerkers die in 1971 geslaagd zijn voor hun Bemetel-Diploma kunnen zich opgeven voor bovenstaande cursus, die gehouden zal wor den, bij voldoende deelname, gedurende twee uren per week op een nader te bepalen werk dag. Deze cursus bestaat uit de onderdelen Stoomketels, Stoom turbines, Motoren en Hulpwerk tuigen. Zij die reeds het vorige jaar aan deze cursus hebben deelgeno men kunnen nu inschrijven voor resp. het 2e, 3e en 4e jaar. Er zal geen vergoeding gegeven worden voor studie-uren, die na werktijd op het bedrijf worden doorgebracht. Aan diegenen, die het verplichte examen met een voldoende resultaat afslui ten, wordt een beloning in het vooruitzicht gesteld. Indien u belangstelling heeft voor bovengenoemde cursussen kunt u zich via uw Chef of Be drijfsleiding hiervoor opgeven. Inlichtingen kunt u krijgen bij de afdeling Vorming en Opleiding toestel 3332. Computerafdeling en de afdelingen Programmering en Systeem-analyse Aan de heer ir. L. Edema wordt op zijn verzoek per 30 septem ber 1971 eervol ontslag ver leend. In verband hiermede is de heer ir. J. S. Thung per 6 september 1971 aan de afdelingen toege voegd en belast met speciale opdrachten betreffende tech- nisch-administratieve vraagstuk ken, coördinatie met de R.D.M. en de systeem-programmering. De heer A. Nooteboom sr., chef Computerafdeling, zal per 30 september tevens tijdelijk wor den belast met de leiding van de afdelingen Programmering en Systeem-analyse, daarbij ter zijde gestaan door de heren J. M. V. J. van Leeuwen en A. Nooteboom jr. De heren Nooteboom sr. en Thung zullen rechtstreeks onder de heer Hartog ressorteren. De Directie. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: Gerritsen M. Aanpikker Koesemans H. A. Beveiliging Knegt J. W. Schilder Kort verslag van de Onder nemingsraadvergadering op maandag 23 augustus 1971 te 15.00 uur Nadat de voorzitter de verga dering geopend had, werden de notulen van de vergaderingen van 17/6-29/6 en 5/7 acoord be vonden. Wel werd door de O.R. de wens uitgesproken, dat de notulen voortaan sneller ter beschikking zullen komen. Hierna werd door de voorzit ter een concept-bekendmaking voorgelezen betreffende een wijziging in de organisatiestruc tuur, t.g.v. de samenwerking tussen de Machinefabrieken van Wilton-Fijenoord en de R.D.M. Voortaan zullen daarom de Ma chinefabriek Reparatie en de Fitterij onder de hoofdafdeling Reparatie staan. Op dinsdag 24 augustus zal over deze samenwerking tussen W.F. en R.D.M. in onze Machinefa briek een nadere toelichting worden gegeven, waarbij de be treffende O.R.-leden als toe hoorder gaarne welkom zijn. Hierbij is tevens een aantal personeelsleden van de R.D.M. aanwezig. Vervolgens komt het „agenda punt „Onderaannemers" aan de orde. Door de voorzitter wordt een overzicht gegeven van de firma's en aantallen mensen die momenteel voor W.F. werkzaam zijn. Door verscheidene leden wer den hierover vragen gesteld zo als: het dragen van groene W.F. werkkleding; het onoor deelkundig behandelen van stel lingplanken; het verrichten van andere werkzaamheden dan waarvoor men is aangenomen, en het „bonafide" zijn van de betreffende firma's. Over onze buitenlandse werk nemers kon de voorzitter mede- 10-9-1971 10-9-1971 17-9-1971 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 5