„Statendam" aan onze werf voor grote ombouw vlaksupport monteren op elke boorstang, die tot een maximale diameter van 2000 mm kan vlak ken. CONISCH De kotteraars zijn daarmee nog niet aan het eind van hun Latijn. Voor conisch (taps) kotteren draaien zij evenmin hun hand om. Het gat mag taps lopen van 1 10. De kleinste diameter kan 400 mm bedragen en de groot ste 1360 mm. De lengte van een conisch gat mag oplopen tot 1700 mm. Spiebanen kan men eveneens nog frezen tot een breedte van 250 mm, een diepte van 100 mm en een lengte van 1700 mm. Wij deden al ervaring op tijdens het kotteren van de vijf roeren, die WF voor in Denemarken ge bouwde mammoettankers ver vaardigde. Voor dit Sea-Land containerschip zullen wij even eens het kotterwerk aan het roer uitvoeren en ook aan draai punten van het roer in de ach tersteven. Bij het verschijnen van dit WF- Nieuws is het werk voor het eer ste Sea-Land containerschip al ver gevorderd. Wij hebben dan ook dag en nacht met twee aan drijvingen gewerkt en getoond wat nu eigenlijk wel kotteren is. Het s.s. „Statendam" is bij het verschijnen van dit WF-Nieuws net aan onze werf gearriveerd. In oktober 1970 werd reeds aan gekondigd, dat de „Statendam" zal worden omgebouwd van mail- tot cruise-schip. Dat ge beurt tijdens een grote algehele survey. De opdracht komt in grote trek ken neer op: - volledige verbouwing van de zalen op het promenade-dek - uitbreiding en verbetering van de passagiersaccommodatie - vervanging van de ketels De afdeling Reparatie is sinds oktober vorig jaar al min of meer geruisloos bezig met de voorbereidingen voor dit zeer grote karwei. Deze omvatten onder andere het vervaardigen van ontwerpen, tekeningen, het aanbrengen van wijzigingen hierop en het voeren van be sprekingen. BEZETTING Het karwei betekent voor de af deling Reparatie een belangrijke basisbezetting voor de winter periode 1971/1972. Maar ook is dit werk voor de afdeling Hout bewerking NB van belang. Zoals gebruikelijk bij grote ver bouwingen brengt men de men sen onder in een kantoor zo dicht bij het karwei als maar mogelijk. Om die reden heeft men het Dokkantoor Oost be trokken, waar nu de begane vloer beschikbaar is gesteld aan de bedrijfsleiding, planning en organisatie, alsmede de admi nistratie. Ook de bazen en voor lieden zullen hier hun domicilie houden. Er bestaat natuurlijk een zeer nauw contact met de rederij, waarvan de bij dit werk betrok ken staf hier eveneens kantoor houdt. DOKKEN 7 EN 8 De „Statendam" ligt thans in dok 7 voor het doen van een hellingproef. Hierna beginnen de sloop- en ombouwwerkzaam- heden. Tegen het einde van ok tober komt het schip in dok 8. Dan worden de oude ketels uit genomen en de nieuwe ge plaatst. Dit zal gebeuren vol gens de indertijd bij de „Nieuw Amsterdam" toegepaste proce dure. Begin januari verlaat het schip het dok weer. De werk zaamheden zullen eind februari gereed zijn. In de nog voor de boeg liggen de periode zullen wij trachten het werk in het WF-nieuws op de voet te volgen. Container voor vervoer van de apparatuur fW 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 8