Jubileumviering Persoonlijk woord van de heer Wilton Vrijdag 27 augustus was het de beurt aan de jubilarissen, die in juli en augustus het feit her dachten, dat zij 25 of 40 jaar ge leden voor het eerst hun schre den richtten naar onze werf. Velen zullen daarbij, naar ik ver onderstel, wel te voet zijn ge gaan, of misschien met de fiets, tram of bus. Op een dag als deze vraag je je wel eens af wie van de jubilarissen nog op pre cies dezelfde wijze naar hun werk gaan als die eerste keer. Als je de eindeloze file auto's om 5 uur de poort uit ziet krui pen, geloof ik echter dat het er niet meer zo veel zullen zijn! De heer Wilton, die namens de directie de feestvierenden kwam toespreken, zei wel even te moeten wennen aan de nieuwe opstelling. „We zijn zo'n 90° ge draaid!" Meer ruimte werd op die manier gecreëerd om het vrij grote aantal jubilarissen over twee maanden (vier 40- jarige, van wie twee van de vo rige viering, en 36 25-jarige) een goede plaats te verzekeren. Van de laatste groep ontbraken er drie: de heren Beukema en Lens waren met vakantie, terwijl de heer Van de Wal niet aan wezig was in verband met wel heel droevige familie-omstan digheden. „Een belangrijke fase in je leven is te kunnen terugkijken en de goede dingen te behouden. Op een dag als vandaag denk je onwillekeurig terug aan de dag waarop je voor het eerst in dienst kwam". De heer Wilton herinnert zich zijn eerste dag op de werf nog heel goed. „Ik kwam van een heel ander be drijf; als je daar „nieuw" was kwam je op de aanplakborden en werd je aan iedereen voor gesteld. Ik dacht dat het hier ook zo zou gaan en hoewel ik mijn naam op geen enkel aan plakbord kon ontdekken, meen de ik er goed aan te doen me netjes te gaan voorstellen. En weet u, dames en heren, wat ik toen te horen kreeg? „Zeg, kom je hier ook werken of kom je je alleen maar voorstellen? Wie schetst mijn verbazing toen ik drie weken later bij de directie werd ontboden en mij de vraag werd gesteld waarom ik me niet was komen voorstellenOp zo'n moment vind je dat hele maal niet leuk, maar later kun je er om lachen En zo gaat het toch eigenlijk dikwijls in het leven", meent de heer Wilton. „Ik hoop dat het u gelukt is de nare dingen naar de achter grond te dringen en de prettige herinneringen te bewaren." „Er is anders wel heel wat ver anderd in al die jaren" verzucht de heer Wilton. „Wie had des tijds kunnen dromen, dat we nu in '71 's morgens om kwart voor 7 voor ons t.v.-toestel zouden kunnen gaan zitten om onze Koningin te zien landen in ons voormalig Nederlands-lndië. En nog wel in kleur!" De heer Wil ton vindt het belangrijk, dat een mens met zijn tijd weet mee te gaan. Ook op onze werf is heel wat veranderd in de loop der jaren, wat van iedereen veel aanpassingsvermogen heeft ver- De gedecoreerden 7

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 9