Marine-officieren bekeken uitvinding van Nereid N.V. I Een aantal hooggeplaatste Britse en Nederlandse Marine autoriteiten en officieren bracht op 11 november jl. een bezoek aan onze werf om het door onze dochtermaatschappij Nereïd N.V. ontwikkelde tweepersoons- onderzeevaartuig - de Nereïd 330 - te bekijken. Onze dochtermaatschappij houdt zich met het ontwikkelen van allerlei aard onderwater vaartuigen bezig. Zij heeft daar toe een tot de verbeelding spre kend programma opgesteld, waarvan nu reeds een deel is verwezenlijkt. De Nereïd 330, oftewel: Zeeduizendpoot De „Nereïd 330" dient men te beschouwen als een „onderwa- tervoer- en werktuig". Het kan een vrij grote nuttige last naar een bepaalde plaats op de zee bodem brengen en ermee wer ken. Dit alles onder gecontro leerde omstandigheden. De la ding kan bestaan uit een duik- klok of een reddingscapsule dan wel tamelijk zwaar gereed schap. Met het voertuig kan men werk op de zeebodem uitvoeren, wat in de toekomst zeer belangrijk kan zijn voor commerciële doel einden. Maar voorshands hadden de Marine-autoriteiten belangstel ling voor de functie van de „mensenredder". De Nereïd 330 kan door middel van het aan brengen van een reddingscap sule de bemanningen van ver gane onderzeeërs redden. De naam slaat op de 330 voet, die het vaartuig kan duiken. Dat is ongeveer 100 meter. Met dit type als basis is het mogelijk er één te bouwen, die zelfs werk kan doen op 600 meter diepte. De manoeuvreerbaarheid is zeer groot, evenals de stabiliteit. Er is ook nog ontwikkeld een 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 5