Knappe reparatie prestatie aan HD/MD rotor t.s. „Al Badiah" Op 20 oktober 1971 arriveerde aan onze werf de „Al Badiah" een tanker van 200.000 ton. De hogedrukrotor van de hoofd turbine had net buiten Europoort schade opgelopen. Een voorlopig onderzoek wees uit. dat van de gecombineerde hoge- en middeldruk rotor, wel ke werkte met een stoomdruk van 80 kg/cm2 en een stoom- temperatuur van 500°C, het achterste lager en ashals scha de had opgelopen. De turbinerotor werd gedemon teerd en in onze machinefabriek bleek bij controle op de draai bank, dat de turbinerotor 1,5 mm krom was. In eerste instantie werd beslo ten, dat het schip voorlopig op de lagedruk turbine enige rei zen, natuurlijk dan met minder vermogen, zou maken. Leverantie van een nieuwe ro tor zou namelijk 6 maanden duren. Het schip hierop laten wachten zou voor de eigenaars een enorm verlies betekenen. Echter bleek, dat de verzekering het niet veilig achtte het schip met een zo gering vermogen 8.00010.000 pk te laten varen. Richten Goede raad was nu duur; in overleg met Mr. Scott, de inspecteur van de rederij, de surveyor van L.R. en technici van de bouwers en onze tech nici werd na rijp overleg een werkschema opgesteld; de rotor te richten (recht te maken). De rotor werd half ondergedom peld in een bak water opgesteld en plaatselijk sterk verhit, waar mede het volgende resultaat werd verkregen, t.w. de rotor werd gericht van 1,5 mm. naar 0,08 mm. (zgn. thermisch en mechanisch Tekening van de „Al Badiah", gemaakt door heer Stekelenburg, medewerker van de afdeling Beveiliging. 16

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 18