Nieuwe kraan bij helling 6 Proefvaart oké. Schip vervolgt reis naar Perzi sche Golf met ongeveer 2h van beschikbaar max. vermogen. Nieuwe rotor zal maart 1972 gereed zijn. de labyrinthen werden opge knapt. Tenslotte werd de oude flexibele tandkoppeling aangeruimd en rotor met koppeling gebalan ceerd. De rotor was nu zover bewerkt en gereed, dat hij voor montage naar boord kon. Daar was intussen ook heel wat werk verzet, zoals b.v. de mon tage van alle labyrinthafdichtin- gen in het turbinehuis inclusief de diafragmaplaten etc. Proefvaart. Precies 1 maand na het ontstaan van de moeilijkheden, was het j job zover gereed (geklaard) en kon men aan de technische proefvaart beginnen. Op vrijdag 19 november te 16.00 uur vertrok het t.s. „Al Badiah" voor deze technische proefvaart 0.a. ook onder toezicht van de L.R. surveyor de heer Van Cou- welaar, voor wie men nog enige moeilijke momenten in petto had. In de duisternis van de nacht werd hij namelijk per helicopter van boord gehaald; misschien kunnen wij nu voor een volgen de W.F. journaalfilm aan de heer Van Couwelaar verzoeken enig stuntwerk te verrichten. Tenslotte lezen wij in lloyds list van zaterdag 27-11-71: Rotter dam nov. 24 t.s. „AI Badiah" HD/MD rotor gericht binnen ge stelde eisen, o.t.v. vertegen woordiger van turbinefabrikant 1.H.I., uitgevoerd als tijdelijke reparatie. De kraancapaciteit bij de grote helling is onlangs uitgebreid, toen de nieuwe kraan met een hefvermogen van 50 ton (bij een sprei van 28,4 m.) geplaatst werd. Het is een torendraaikraan, die gemeten vanaf de rails tot de onderzijde van de vlucht 58 me ter hoog is. In de kraan is een tweepersoonslift aangebracht. Dat is ook wel logisch, want het is de hoogste kraan van de werf. Opvallend is het nieuwe type halogeen-lampen, dat is aange- De nieuwe kraan. bracht. Deze lampen geven zo fel licht, dat je in donker mak kelijk je krantje zou kunnen le zen. De verlichting doet een beetje denken aan het kunst licht in voetbalstadions. Inmiddels is de van de afdeling Reparatie geleende kraan weer op zijn oude plaats terugge keerd. Deze staat op de kade langs de haven vlak voor de garage. Het hefvermogen van de nieuwe kraan bij een sprei van 50 meter is 25 ton. 18

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 20