VEILIGHEID De Sint ging „marching in" op vrolijke Bedrijfsschool FAST IH HET RAAM HER VEILIGHEID eist begrip en samenwerking 529 de persoonlijke, groeps- en be drijfsveiligheid is een zaak, waarvoor ieder zich uit mense lijke overwegingen dient in te zetten en waaraan een ieder zijn volle medewerking moet ver lenen. Meer nog dient men zich de gedachte eigen te maken, dat alleen veilig werken goed werken is. Dat men beveiligingen van ge vaarlijke werktuigen en de per soonlijke beschuttingsmiddelen op de juiste wijze moet ge bruiken en door zin voor orde en netheid een goede hygië nische toestand in het bedrijf moet helpen bevorderen. Door op deze manier te pro beren samen te werken, is nog heel veel goeds te bereiken, ledereen helpt zodoende mee de bedrijfsveiligheid zo hoog mogelijk op te voeren. Door zo samen te werken tonen wij gemeenschapsmens te zijn, passend in het raam der veilig heid, dus met het begrip voor het gevolg van ongevallen die u en een ander kunnen over komen. Prettige Kerstdagen en een goede jaarwisseling. A.P. „En", sprak op vrijdagmiddag 3 december jl. Sinterklaas op de Bedrijfsschool, „als je mij bellen wilt: m'n telefoonnummer is Vat 69. Dat betekent Vaticaan 69". Misprijzend blikte hij in de met fraaie tekeningen opgesmukte kantine van de school rond over zo veel onwetendheid. Vat 69, hij bleef er bij en dwong gelijk tijdig het vijf man sterke school- orkestje het When the „Sint" go marchin' in" in te zetten. „Het lijkt het residentie-orkest wel". Goedkeurend luisterde hij al dirigerend toe. De Sint vond de tijd snel gaan. „Nu zitten jullie hier. Over een paar jaar ben je al weer lid van de Raad van Bestuur". De draak stak hij met een nauw sluitende broek. Zeker van zeemleer", vroeg hij de eigenaar en gelijktijdige drager (hoewel dat op zeker moment niet hele maal meer opging). Hij kneep deskundig in de stof. „Heeft je pyjama dezelfde snit?" En tegen een ander: „Je snor begint al aardig door te komen." Helemaal verbluft was hij tijdens de tandeninspectie. „Jij gebruikt zeker sex-tandpasta?" Vergenoegd dirigeerde en dans te hij op een „Met een slof en een oude voetbalschoen" en „Hand in hand, kameraden". Waarbij hij in zijn drift tot dan sen de tenen van een „cliënt" even over het hoofd zag. Maar wie daar op lette, was een kniesoor. Een leerling met vuile handen kreeg nog een veeg uit de Spaanse goedheilige pan. „Nog twee nachies slape, ben j'effe swart as Piet. Wat zien ik, nog nagels bijte ook? Eet je hele

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 22