CC We brulden de stad wakker, dachten we. Uren, jaren, dagen, maanden. „WTN-RDM", zei Gerry plotse ling, „Remember when we first met?" „WTN-RDM", antwoordde ik lachend, terwijl ik zag hoe Gerry naar de handle van de lucht- fluit sloop. Toen begon hij fluitsignalen te geven, luchtfluitsignalen in morseschrift. U mag tweemaal raden, wat daar over de haven daverde. De loodsen weer kaatsten en versterkten het ge luid. En vanuit de Merwehaven, vanuit Pernis, kwamen zwakke antwoorden terug. „WTN-RDM", seinde Gerry in punten en strepen over het ge luk wensende Schiedam. En weinigen begrepen het. Alleen zij, die ingewijd waren. Alleen zij die het derde oog hadden, zoals - naar mijn gevoel - Gerry had. In feite werd Rijn-Schelde op een steenkoude avond in de haven van Wilton geboren, of misschien even daarvoor, in Het Kanaal. Maar wie zal dat toe geven? Apropos, luistert u dit jaar eens naar het blazen van de boten. Ze blazen heimwee. Ze blazen leven over de doodstille werven. Ze betekenen werk voor u. En denk ook eens aan de zeeman, die niet alleen maar fietsen steelt, zoals lokale journalisten wekelijks suggereren. Ik ben Gerry al jaren lang uit het oog verloren, in the big, big world. Wat mijn vrouw betreft, ik heb getracht uit te leggen wat wtn- rdm betekende. Ze begreep het niet. Het was te vroeg. Het was tenslotte bij enen. Ze keek me die eerste dag in het nieuwejaar 's middags langdurig aan en zei: „Het is maar goed dat we een taxi terug genomen hebben". „Waarschijnlijk wel", antwoord de ik. „Niks waarschijnlijk", kaatste ze. „Als ze je hadden aangehouden, hadden ze bloed in je alkohol gevonden". „Maar dat blazen, dat blazen", vervolgde ze toen. „Daar kreeg ik tranen van in mijn ogen". En ik kon haar wel zoenen, omdat ze intuitief had begrepen dat er veel meer achter stak dan de behoefte aan een „had a glass, let me pass". U ook? morseletters: w t n m 6

Wilton Fijenoord Nieuws | 1971 | | pagina 8