Personalia van deze opdracht maakte men meer matrijzen. Mede hierdoor kon er een soort serieproductie aan de gang worden gebracht. Wanneer de leidingen zijn aan gebracht, zullen metalen pane len voor de afdichting zorgen en aan de bovenkant komen deksels. Het metaalwerk bestaat even eens uit de fabricage van de frames en fundaties voor de ta fels en kasten: sterke „rompen", die het fraaie „jasje" van de af deling Houtbewerking gaan dra gen. In 32 van de 35 zuurkasten ko men onderin voor nucleair werk uitrijdbare karretjes met een systeem, dat regelbare afdich ting verzorgt. De dubbele ruiten van de kasten moeten ieder af zonderlijk op elke gewenste hoogte kunnen blijven hangen. Daartoe is op ingenieuze wijze een loodgewicht aangebracht. De lengte aan tafels bedraagt in totaal 400 meter. Om de tafel bladen brengen wij fraaie af dichtende randen van roestvrij staal aan. Ook de opstanden, waarop later de laborant zijn ap paratuur kan plaatsen, worden in de Plaatwerkerij vervaardigd. Het zou te ver voeren alle details te vermelden, maar dat dit werk met zeer veel plezier voortgaat, is een niet te ontkennen feit. zwaardere werk wordt nu afge wisseld met dit veel preciezere werk. De dagelijkse bezigheden krijgen daardoor om zo te zeg gen meer fleur. Trots De vaktrots komt duidelijk om het hoekje kijken. Vooral wan neer de heren A. v. d. Veer en P. L. Leentvaar je wat resultaten laten zien. Dat doen zij in de af deling Houtbewerking, die op ware grootte een ruimte heeft ingericht met de opstelling van kasten, tafels en leidingkokers. In werkelijkheid moeten er 43 van deze of zelfs grotere ruim ten worden ingericht. De leidingkokers krijgen in to taal een lengte van 700 meter. De hoogte ervan is 76 centi meter. In de kokers zijn de pro fielen geperst voor de diverse leidingen, die de gassen en vloeistoffen zullen gaan aan- en afvoeren. De insparingen kre gen hun vorm door het gebruik van een zelf ontworpen matrijs, die ze er in één klap in aan bracht. Matrijzen In verband met het uitvoeren In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: van Houselt L. klinker 31-12-1971 Dekker D. ketelmaker 7-1-1972 Huizer J. scheepsbeschieter 21-1-1972 van Toor W. magazijn bediende 21-1-1972 Dekker J. P. bankwerker 21-1-1972 Ruijgers A. J. J. timmerman 28-1-1972 Vollemans W. beambte postkamer 31-1-1972 9

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 11