Ziek tijdens vakantie Officiële mededelingen Dankbetuigingen Ingevolge de C.A.O.'s in de Me taalindustrie zullen de salaris sen van alle werknemers per 1 juli 1972 met 4% worden ver hoogd (0,5% algemene verho ging en 3,5% ingevolge de stij ging van de prijsindex). De 1e juli valt in de salarisperiode no. 7, die loopt van zondag 11 juni t/m zaterdag 8 juli. Van de 20 normale werkdagen van deze periode vallen dus 15 dagen in juni en 5 dagen in juli. In verband hiermede zal over de 7e salarisperiode een persoon lijk salaris worden betaald van 15/20 maal het thans geldende salaris plus 5/20 maal dit salaris verhoogd met 4%. Het aldus berekende bedrag wordt op de salarisslip vermeld in de kolom „huidig persoontijk salaris". In de volgende periode verschijnt in deze kolom het wer kelijk nieuwe salaris. De Directie De komende vakantieperiode brengt weer de nodige zorgen voor de uitvoering van de Soci ale Verzekeringen. Veel mensen zijn niet op de hoogte van de mogelijkheden die de Sociale Wetten bieden wanneer men bui ten zijn woonplaats verblijft. Het lijkt ons daarom wenselijk deze mogelijkheden in het kort te noemen. Ziekenfondswet Langs deze weg wil ik al die genen, die belangstelling heb ben getoond na het overlijden van mijn man, mijn dank be tuigen. Mevrouw Ritstier Dankbetuigingen werden ont vangen i.v.m. 40-jarig jubileum van: A. J. Rademakers 25-jarig jubileum van: A. J. v.d. Berg C. Boogers J. M. Janssen W. S. Hilgers G. Kalmeijer J. Polderman G. M. Roelink C. Saarloos B. Vermaat L. van Wijnen 1 Bij verblijf buiten de woonplaats doch in Nederland dient men al tijd de Ziekenfondspapieren me de te nemen en deze bij bezoek aan een huisarts te tonen. U dient over het algemeen de arts te betalen en een kwitantie te vragen. Deze kwitantie moet dan bij het ziekenfonds worden overlegd, waarna restitutie volgt. Bij opname in een ziekenhuis dient men zich eerst met het ziekenfonds te verstaan. Buiten Nederland dient men in het bezit te zijn van een E. 6 ver klaring van het Ziekenfonds, doch alleen voor de volgende landen: België, Frankrijk, Italië, Luxemburg en West-Duitsland. In deze landen krijgt men dan dezelfde behandeling als de in woners van het betrokken land. Vrijwillige Ziekenfondsverzeker den en zij die in de Bejaarden verzekering vallen dienen zich eerst met hun Ziekenfonds in verbinding te stellen. Ziektewet Loopt men in de Ziektewet en wil men binnen Nederland met vakantie, dan dient men zijn adres op te geven aan de Be drijfsvereniging (G.A.K.) en aan de werkgever. Wil men tijdens ziekte naar het buitenland, dan dient men toe stemming te hebben van de Be drijfsvereniging. Vertrekken zon der toestemming kan inhouding v?n ziekengeld ten gevolge heb ben. Ook het vakantieadres in het buitenland dient tijdig aan de Bedrijfsverenging en de werk gever te worden opgegeven. W.A.O. W.W. Ook voor deze verzekeringen dient men als men met vakantie gaat kontakt op te nemen met de Bedrijfsvereniging. Uitgebreidere inlichtingen kunt U verkrijgen door de folder „Va kantie en Sociale Verzekering aan te vragen bij het Voorlich tingscentrum Sociale Verzeke ring, Rhijnspoorplein 1 te Am sterdam, die de folder gratis ter beschikking stelt. Opname in ziekenhuis Het komt herhaaldelijk voor, dat bij opname in ziekenhuis of al leen het G.A.K. of alleen de baas in kennis wordt gesteld. De juiste gang van zaken is ech ter dat men zowel het G.A.K. als onze Medische Dienst van de opname in kennis stelt. Wordt dit vergeten dan kan ook onze afdeling Personeelszorg U niet in het ziekenhuis bezoeken, wat in het verleden aanleiding gaf tot klachten die echter in de meeste gevallen op het niet juist melden waren terug te voeren. 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 10