L. G. v.d. Velden is Baas boven Baas '72 Drie WF-ers vielen in de prijzen We zoeken naar vervangende processen of proceswijzigingen, waarbij minder schadelijke stof fen in het water komen. Daar naast is beperking van het water verbruik ook een punt van on derzoek. Tevens moet voor een aantal afvalstoffen een verant woorde vernietigingsprocedure gezocht worden. Een aantal concrete oplossingen werd reeds gevonden voor ver schillende afvalstoffen. 1. Het opvangen van gebruikte chlorothene VG in 200 I drums, waarna onze leveran cier het materiaal regene reert en aan ons terugzendt. 2. Het opvangen van afgewerk te smeerolie en boorolie- emulsie, waarna onze smeer middelenleverancier het materiaal op een verant woorde wijze vernietigt of laat vernietigen. Dergelijke oplossingen zullen naar verwachting in de toekomst ook voor andere afvalstoffen ge vonden worden. Om een zo hoog mogelijk rende ment aan opgevangen afvalmate- riaal te bereiken, hebben wij naast alle regelingen, die hier voor nodig zijn uw medewerking heel hard nodig. Want u bent het, die met de materialen om gaat. Kortom, we hebben ieders medewerking nodig. We zullen aan iedere voorgestelde maat regel van de commissie Afval water zo veel mogelijk bekend heid geven d.m.v. publicaties in het WF-Nieuws en interne be- drijfspublicaties. Commissie Afvalwater „Men spreekt wel over uitholling van de bazenfunctie. Volgens mij is echter door de tijd heen - en zeker bij Wilton-Fijenoord - de bazenfunctie veranderd ten gevolge van technologische ont wikkelingen in ons bedrijf. Lei ding geven komt thans voor een goed deel neer op het over brengen van de belangstelling voor het werk op de medewer kers; zij moeten worden gemoti veerd." Deze visie is afkomstig van ons lid der directie, de heer ir B. Wil ton en werd gegeven op 13 juni jl. in de Kantine Hoofdkantoor, waar de prijsuitreiking plaats vond met betrekking tot de op stelwedstrijd Baas boven Baas. Dat gebeurde tijdens de Natio nale Bazendag, een jaarlijks te rugkerende bijeenkomst, gehou den onder auspiciën van het Nederlands Instituut voor Effi ciency (Nivé). Tijdschrift De prijsvraag wordt altijd uitge schreven door het tijdschrift „Baas boven Baas": het infor matieblad van één der sub-af delingen van het Nivé. Aan de wedstrijd doen bazen uit de hele Nederlandse industrie mee. Dit jaar telde 57 inzendin gen, waarvan zestien afkomstig van ons bedrijf. Drie van onze eigen mensen vielen in de prij zen, t.w. de heren L. G. v.d. Vel den (eerste prijs), J. S. van Vel- zen (derde prijs) en A. W. Wolfs (eervolle vermelding). „Het is moeilijk je gedachten op papier te zetten en zeker voor wat betreft het „verkopen" van je werk aan je medewerkers, maar het is zeker de moeite van het proberen waard". Dit zei de heer Wilton onder meer, toen hij dieper inging op de bazenfunctie en het probleem van de tech nicus om in een gepolijste stijl zijn stellingen op papier te ver kondigen. Belang De voorzitter van de prijsvraag commissie, de heer ir A. De heer van der Velden won de eerste 17

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 19