Personalia sen de bomen staat nu een fraai houten optreksel: accommodatie voor de staf, een keuken, ver blijf inclusief eetruimte voor de leerlingen met televisie en heuse bar, waarboven nu glimmend de scheepsklok prijkt, aangeboden door Mevrouw Wilton. Natuurlijk bevindt ook het sanitair zich in een aparte ruimte. Tijdens het vlotte speechje van de heer Valk kreeg de leraar lichamelijke opvoeding, de heer Van Manen, een flinke pluim op de denkbeeldige hoed. Hij maakt immers ieder jaar de totale tijd in het centrum door. Zijn inzet wordt allerwege en zeker niet in het minst door de jeugd gewaar deerd. Dat er bij de bar makke lijke krukken staan, is te danken aan de royale gift van de bou wers, de heren Smulders, die deze als cadeau hadden aange boden. Ook dat leverde een vriendelijke dankbetuiging op. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd is op onderstaande data eervol ontslag verleend aan: G. H. Karnebeek bankwerker 16-6-1972 A. Schimmer chauffeur 23-6-1972 F. van Kooten onderh. bankwerker 24-6-1972 J. Noordzij timmerman 29-6-1972 P. K. Pijnacker slijper 30-6-1972 J. Loman univ. slijper 8-7-1972 Sport tussen de bomen in team-verband. Maar behalve groepsopdrachten zijn er ook individuele opdrachten. En dat allemaal om de jongens eigen verantwoording bij te brengen." Het uiteindelijke gezicht van het centrum heeft door de jaren heen zijn vorm gekregen. Dat bleek ook wel uit zijn zienswijze. „Het centrum is door een reeks van jaren geëvolueerd, gegroeid tot wat het nu is. Zo is de laatste jaren onze Medische Dienst in geschakeld om te checken of de jongens de nodige conditie be zitten, om de inspanningen te ondergaan." Politie „Ook de Schiedamse politie drukt haar stempel op dit gebeu ren. De leerlingen maken de tocht naar Hilvarenbeek in groepsverband onder leiding van een eigen ploegleider met het eigen vervoermiddel: hetzij fiets dan wel brommer. Deze zijn grondig op technische gebreken gecontroleerd door de politie." De heer Valk dankte het Ge meentebestuur van Hilvarenbeek voor de bijzonder prettige mede werking, waardoor het kamp ge stalte heeft kunnen krijgen. Tus- 20

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 22