Chinese handelsdelegatie bezocht Wilton-Fijenoord II „Al is China een groot en Neder land een klein land, toch hebben beide iets gemeen: van oudsher zijn het zeevarende naties. Dat betekent, dat zowel China als Nederland altijd hun eigen han delsbetrekkingen hebben onder houden en niet alleen met hun achterland, maar met name ook met landen over zee." Op dit raakvlak ging het lid der directie, de heer C. H. Meeuwisse, in, toen hij namens Rijn-Schelde-Verolme de Chine se handelsdelegatie ontving, die een bezoek bracht aan ons land. Dat gebeurde zaterdag 17 juni jl. op de villa. De twaalf man tellende delegatie was vergezeld van leden van de Nederlandse Centrale Kamer van Handelsbevordering, onder wie de heer C. E. Kroese. Representatief Wilton-Fijenoord trad op om de delegatie een werf te tonen, die als doorsnee representatief voor de werven van de gehele RSV- Groep geacht kan worden. Maar er was nog een pikante bijzon derheid aan verbonden. Onge veer twee jaar geleden heeft de Schiedamse werf enkele Chine se schepen gerepareerd en daarvoor contact onderhouden met de heer Yu Lien-Chia; in die tijd verbonden aan het bureau van de tijdelijk zaakgelastigde voor China in Den Haag. Hij maakte thans deel uit van de delegatie en zou in die hoe danigheid WF aanbevolen heb ben. Opbouw De Chinese delegatie met haar gastheren De heer Meeuwisse vond het prettig de delegatie te mogen begroeten en hoopte, dat de ont vangst zou meewerken aan de opbouw van handelsbetrekkin gen, die beide landen ten goede zouden komen. Hij stelde het bezoek op prijs voor de Neder landse industrie in het algemeen en voor de scheepsbouw en -reparatie hier te lande in het bijzonder. „Ik hoop, dat deze 1

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 3