Afkoopregeling rentekaarten Ier, nodig voor gebruik in dub bele bodems) en dan nog één van bamboe voor hetzelfde doel, echter niet te gebruiken voor patiënten met wervelfracturen. Ook moet de ambulance nog meenemen: hijsmateriaal, zoals een hijsbroek en extra lijnen en voorts zandzakjes, spalken en zovoort. Veren Om wat dieper in te gaan op het nieuwe systeem zij opgemerkt, dat de zogeheten vleugelbran card reeds in produktie en in onze ambulance aanwezig is. De vering past zich automatisch aan de patiënt aan voor wat betreft zijn gewicht. Er wordt zodoende een ideale vering bereikt. De door het wegdek veroorzaakte trillingen worden nauwelijks op de patiënt overgebracht. Het veersysteem fungeert als een soort isolatie tussen de vloer van de wagen en de brancard met de patiënt erop. Naar behoefte kan voor behandeling de bran card op willekeurige hoogten worden vastgezet. De vering wordt daarbij uitgeschakeld. Zuurstof Modern is ook de zuurstofappa- ratuur in de nieuwe ambulance. Deze kan 50 of 100% zuurstof toevoegen aan slecht ademen de patiënten. Volautomatisch kan zuurstof toegevoegd en af gezogen worden bij slachtoffers met ademstilstand, waarbij zon der de apparatuur mond-op- mond-beademing moet worden toegepast. Het genoemde toe voegen en afzuigen kan 16 tot 20 maal per minuut geschieden. De apparatuur is tot nog meer in staat. Slijm, bloed en vuil kun nen uit de neus- en keelholten gezogen worden. Zuurstoftoe voer is ook mogelijk via de neus. Dat vindt zijn toepassing, wan neer de mond van het slacht offer dusdanig verwond is, dat beademing hierdoor niet moge lijk is. Er wordt getracht een zieke of een slachtoffer met de nieuwe ambulance op een comfortabele manier te vervoeren, maar ook om hem in de wagen zo optimaal mogelijk te behandelen. Op 1 juli begint een nieuwe peri ode van de afkoopregeling voor de vroegere bezitters van rente- kaarten. Deze keer zijn zij aan de beurt die in een der jaren 1915, 1916, 1917 of 1918 zijn geboren en wier ouderdomsrente bij het bereiken van de 65-jarige leeftijd minder dan 60,per jaar zou bedra gen. In de praktijk wil dit zeggen dat in de meeste van deze gevallen alleen dan afkoop plaats vindt als in totaal minder dan voor 286,is geplakt. Tevens ko men aan bod zij die geboren zijn in 1932 of 1933, waarbij het er niet toe doet hoeveel er is ge plakt. Om het aan rentezegels geplakte bedrag (vermeerderd met inte rest) terug te krijgen, kan men zich wenden tot de Raden van Arbeid. Aanvraagformulieren met toelichting zijn daar en op alle postkantoren te verkrijgen. De mogelijkheid tot aanvragen geldt ook nog voor hen, die in vorige uitbetalingsperioden aan de beurt zijn geweest, maar tot nu toe hebben verzuimd een aanvraag in te dienen. Dit zijn zij, die zijn geboren in een der jaren 1903 tot en met 1914 (mits er minder dan voor 286,is geplakt) en zij die zijn geboren in een der jaren 1934 tot en met 1950. Zij die in andere dan genoemde jaren zijn geboren, komen tussen 1 juli 1973 en 1 juli 1975 aan de beurt. Het interieur 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 5