Jubileumviering „Wat voor elk individu belang rijk is, is hoe het hem zelf ver gaan is al die jaren. Ik hoop dat u tot de conclusie bent geko men, dat u een goed bestede periode achter de rug hebt. Dit geeft zelfrespect." Deze woor den sprak het lid der directie, de heer D. Teschmacher, op 26 mei j.l. in zijn openingsspeech tot de jubilerende personeelsleden (1 met 40 en 17 met 25 dienstjaren), die hij even tevoren hartelijk wel kom had geheten in de feestelijk versierde kantine van het Hoofd kantoor. Na een korte terugblik op de af gelopen decennia legde de heer Teschmacher de nadruk op de grote betekenis van de groei vanuit het eigen, vertrouwde be drijf naar de grotere werkge meenschap door de integratie in het Rijn-Schelde-, later het Rijn- Schelde-Verolme concern. „Van huis uit hebben we de neiging in de eigen groep te willen blijven, maar voor de continuïteit van een bedrijf is tegenwoordig de fusie - een trend die zich de laatste jaren overal om ons heen manifesteert - een bittere nood zaak. De bescherming van de kleine groep is weggevallen maar in het grotere kader van het RSV-concern konden be paalde werkzaamheden worden aangetrokken en dat is een goede zaak, een waarborg voor de toekomst." Voor het bereiken van een wer kelijke eenheid zag de heer Teschmacher nog vele voor waarden die vervuld moeten worden. Een en ander houdt in, dat er op grote schaal overleg wordt gepleegd, op zich geen bezwaar maar een moeilijke en tijdrovende aangelegenheid. Dat het allemaal niet zo eenvoudig is, werd door de heer Tesch macher aan de hand van enkele voorbeelden duidelijk gemaakt. In de persoonlijke speeches waarmee de heer Teschmacher zich hierna tot de jubilarissen richtte, werd vooral de waarde ring voor de trouw aan het be drijf tot uitdrukking gebracht. „Hoevelen zullen in de toekomst nog bereid zijn zo lange tijd op eenzelfde plaats te werken? Wij groeien steeds meer naar een nieuwe gemeenschap." Lof werd de jubilerenden toege zwaaid voor hun groot verant woordelijkheidsgevoel, hun vak bekwaamheid, hun bereidheid tot aanpakken en klaar staan voor collega's, kortom alle goede De heer Teschmacher spreekt de jubilarissen toe 4

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 6