Jubileum viering „En de boer, hij ploegde voort." Deze bekende strofe uit de bal lade „De landman" van Were- meus Buning citeert de burge meester van Schiedam, de heer H. Roelfsema, tijdens zijn toe spraak tot de 23 jubilarissen van Wilton-Fijenoord op vrijdag 25 augustus j.l. in de kantine van het hoofdkantoor. Zoals de boer in alle tijden, on der alle omstandigheden, naar zijn werk ging om te ploegen, zo ziet de burgemeester de werk nemer van deze tijd, die, ook onder de moeilijkste omstandig heden, zijn werk blijft doen. „Ondanks alle mentaliteitsver- schillen is het van belang, dat het werk doorgaat. Dit is de on ontbeerlijke onderstroom, het fundament van onze arbeidsge meenschap." In dit licht be schouwt de heer Roelfsema de jubilarissen en wel zeer speciaal de heren J. van der Poel en A. Anker, die beiden op 40 dienst jaren bij WF kunnen terugkijken. „Toen ik uw levensgeschiedenis las, is mij niet alleen opgevallen, dat u bekwame vaklieden bent, maar ook dat de nadruk is ge legd op uw karakter, uw goede kameraadschap, het geduld dat u in uw werk hebt tentoonge spreid, iets dat in moeilijke ogenblikken bijzonder waarde vol is." Uit naam van FI.M. de Koningin zal de burgemeester later aan deze heren de Ko ninklijke Onderscheiding (ere medaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau) in resp. zil ver en brons uitreiken. De heer Roelfsema citeert ech ter niet alleen balladen, hoe toe passelijk ook. In het tijdschrift „Arbeidsverhoudingen" heeft hij onlangs een boeiend artikel ge lezen over de houding van de mens tegenover de arbeid, be licht vanaf 1945. „Ik zou deze De heer Teschmacher feliciteert mevrouw Valk -cap Schepen boven 100.000 dwt zijn geregelde gasten op de werf. Deze keer ont vingen wij de Noorse m.t. Currovan 132.000 dwt in ons gegraven dok 8. Het schip was hier voor verven en garantie-werkzaamheden. (Foto gemaakt uit de drijvende kraan „Mammoet 8

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 10