Vereniging WF De Harmonie heeft op 26 augus tus jl. een concert verzorgd in Antwerpen. Dit geschiedde op verzoek van het Gemeentebe stuur van deze stad. Om om streeks 14.00 uur arriveerden wij bij de Antwerpse Zoo (dier gaarde) waar wij ons concert moesten verzorgen. De weer goden waren ons bijzonder ge zind, en de omgeving was ideaal om te musiceren. Onge veer duizend mensen zaten of stonden te luisteren. Het was een verademing voor een zo groot gehoor te mogen spelen. Een zeer gevarieerd programma werd door ons afgewerkt, en een gul applaus was de belo ning van het talrijke publiek. Als dank ontving onze voorzitter een fraaie bronzen penning, die werd uitgereikt door een afge vaardigde van het stadsbestuur. Wij hopen in de toekomst nog maals op zo'n uitnodiging. Op 2 september ging de Har monie naar Sliedrecht. Dit op uitnodiging van de Commissie „Taptoe Sliedrecht 1972". Om voor deze taptoe een uitnodiging te mogen ontvangen, is voor elk korps een eer. Bij deze taptoe, die voor de twaalfde maal werd georganiseerd door een com missie bestaande uit de drie plaatselijke muizekverenigingen, was het nog niet voorgevallen dat een vereniging twee maal werd uitgenodigd. Dat het onze Harmonie is geweest, die de eer te beurt is gevallen, is voor ons een bewijs, dat ons optreden van enkele jaren geleden bij zonder goed moet zijn geweest. Voor ons persoonlijk optreden hebben we een heel goede beurt gemaakt. Dit getuigde de voorzitter van de commissie. En in de finale werd onze mede werking ook bijzonder op prijs gesteld. Bij het verlaten van het plein waar de taptoe was ge houden, ontvingen wij een dank baar applaus van de 5000 aan wezigen. Zaterdag 9 september was ge reserveerd voor een concert op de Promenade te Scheveningen. Bij goed weer is het een genot daar te mogen spelen. Maar helaas was het de 9de septem ber nu niet het uitgezochtste weer om te musiceren. Wij kwa men in Scheveningen aan met windkracht 7. Het was op dat moment nog droog en de ver wachtingen waren vrij goed. Er waren tamelijk wat mensen op de Promenade, die zich kenne lijk verheugden op een stukje muziek. Dit werd afgeleid uit het feit, dat zij zich op de banken installeerden en in de om geving van de muziektent heen en weer liepen. Om drie uur be gon het concert. Pluvius had waarschijnlijk op het teken van onze dirigent gewacht, want prompt begon het te regenen. Op een enkele toehoorder na verdween alles. Hulde aan de man die zich doornat liet rege nen om toch onze muziek te kunnen beluisteren. Wij hopen dit volgend jaar over te mogen doen en dan onder betere om standigheden. 27

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 29