Cursussen De afdeling Vorming en Oplei ding zal voor een beperkt aantal cursisten, evenals de voorgaan de jaren, voor het komende stu dieseizoen een aantal cursussen organiseren. Het betreft de cur sussen: Talen technisch Engels voor beginners en gevorderden technisch Duits voor beginners en gevorderden Bij voldoende deelname zullen zowel een beginners- als een gevorderdencursus worden ge geven. Wekelijks wordt één les gegeven in aansluiting aan de werktijd van 17.15 tot 18.15 uur. Bemetel Bemetel cursus meettechniek Bestemd voor machinebankwer kers en machinale bewerkers in de behandeling van en het meten met standaard meetge- reedschappen. Duur 20 weken. Bemetel sectiebouw en af schrijven Afgestemd op het afzonderlijk samenstellen en samenbouwen van delen van de scheepscon- structie. Vooropleiding: Bemetel diploma Scheepsmetaalbewer- ken. Duur 1 jaar, één avond per week. Bemetel uitgebreid uitslaan en afschrijven Vervolgcursus van Sectiebouw en Afschrijven, afgestemd op de driedimensionale scheepsonder- delen. Duur 1 jaar, één avond per week. uitgebreid Bemetel-diploma Een avondcursus voor die jeug dige werknemers, die dit jaar het Uitgebreid Wilton-Fijenoord-di- ploma hebben behaald. Duur 1 jaar, één avond per week. voortgezette beroepsopleiding Bemetel Deze 2-jarige opleiding wordt deels aan een avondschool te Rotterdam gedurende 2 avon den per week gegeven en deels op het bedrijf verwerkt. Voor opleiding: Bemetel A- en B-di ploma. Men kan kiezen in de richtingen: Bankwerken en Mon tage, Apparatenbouw en Fijn plaatwerken en Machinaal Ver spanen. Tekeninglezen tekeninglezen in de scheeps bouw voor beginners tekeninglezen in de werktuig bouw voor beginners tekeninglezen in de scheeps bouw voor gevorderden Cursussen voor werknemers uit de Scheepsbouw, Apparaten bouw, Plaatwerkerij en de Werk tuigbouw. Duur 1 jaar, 1 uur les per week. Deze cursussen zijn te beschouwen als „opfriscur sus", of als bijscholing zeer ge schikt voor werknemers, die zijn omgeschoold in het Opleidings centrum. Machinekamer algemene inrichting machine kamer - A algemene inrichting machine kamer - B algemene inrichting machine kamer - C Duur per cursus ca. 32 weken. Per week worden overdag 2 les sen gegeven in de vakken verbrandingsmotoren, hulpwerk tuigen, stoomketels en stoom turbines. Bestemd voor machine bankwerkers in het bezit van een Bemetel-diploma. De vakken stoomketels en stoomturbines kunnen ook worden gevolgd door ketelmakers. Kader doelmatig vergaderen In 4 maal 2 uur worden de ver schillende soorten vergaderin gen en vergadertechniek be sproken, afgewisseld met prak tische oefeningen. bazen-informatiebijeenkomsten Een serie van 6 ochtendbijeen komsten, verspreid over een aantal weken, waarbij informatie wordt gegeven over de diverse bedrijfsafdelingen, t.w. de Per soneelsdienst, de Bedrijfseco nomische Dienst en de Finan cieel Economische Afdeling. Praktijk om-, her- en bijscholing De mogelijkheid bestaat uw medewerkers te laten om-, her- of bijscholen in het Opleidings centrum van Wilton-Fijenoord in diverse vakrichtingen. De duur van de opleiding is afhankelijk van de vooropleiding. Inlichtin gen: Hr. Lagerveld (toest. 3743). Advies advies bij scholing De afdeling Vorming en Oplei ding is gaarne bereid u van ad vies te dienen inzake diverse cursussen, die buiten de onder neming worden georganiseerd in de diverse vakrichtingen. Tevens kunnen wij bij voldoende deelname of op verzoek bepaal de cursussen op het terrein van de onderneming of daarbuiten organiseren. Inlichtingen: Hr. Valk (toestel 3332). Opmerking Er zal geen vergoeding gegeven worden voor studie-uren, die na werktijd op het bedrijf worden doorgebracht. Aan diegenen, die het verplichte examen met een voldoende re sultaat afsluiten, wordt een be loning in het vooruitzicht ge steld. 3

Wilton Fijenoord Nieuws | 1972 | | pagina 5